20 Haziran 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ebelik Mesleğinin Dünü, Bugünü Ve Yarını

"Ebelik Mesleğinin Dünü, Bugünü Ve Yarını" konulu konferans Yunus Emre Devlet Hastane’si konferans salonunda düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner tarafından verilen konferans İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Müdürlük Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Mumcu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Emin Çanakçı, Yunus Emre Devlet Hastanemiz idarecileri ve Hastane çalışanı ebelerin katılımıyla gerçekleşti.

‘’Ebelik mesleğinin dünü, bugünü ve yarını’’ konulu konferansın açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge; Ebelik, insanlığın var oluşundan bu yana bilinmekle birlikte, tarihsel süreç içinde sağlık alanındaki bilimsel gelişmeler doğrultusunda ilerleme göstermiştir. Üniversitelerde lisans düzeyinde eğitim-öğretim alan, bilim, sanat ve etik değerleri içeren profesyonel bir sağlık disiplini olmuştur. Ebelik mesleği, insan sağlığını yaşamın ilk dakikalarından itibaren koruyan ve destekleyen en önemli mesleklerin başında gelmektedir. Bu nedenle ebelik mesleğinin güçlendirilmesi, sağlıklı bir topluma ulaşmak için gereklidir. “Başarımızın hepimizin samimiyetli ve gayretli çalışmamıza” bağlı olduğunu düşünüyorum ve katılımınız için teşekkür ediyorum, dedi.

 İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge’nin açılış konuşmasının ardından konuşan  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner ise; En eski mesleklerden biri olan ebeliğin tarihsel süreçte zaman zaman hak ettiği yeri alamadığını belirtirken, ebelerin aktif olmadığı yerlerde sezeryanla doğum oranının çok yüksek olduğunu ifade etti. Ebeler olarak kendilerine büyük görevler düştüğünü ve çok çalışarak mesleklerini hak ettiği yere getirebileceklerini söyledi. Ebelik mesleğinin sadece anne sağlığı açısından değil, aile ve toplum sağlığı açısından da büyük önem taşıdığını ifade etti.

Konferans sonunda Prof. Dr. Fatma Deniz Sayıner’e plaket ve teşekkür belgelesi ve çiçek  takdimi  Müdürlüm Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Mumcu, Yunus Emre Devlet Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Semra Can Mamur, Hastane Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Işıl Soysal Kaptanoğlu tarafından takdim edildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar