17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ’nin Tıp Bayramı mesajı

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Müdür Bilge,'Ülkemizde ilk kez Tıp Bayramı, İstanbul'un işgalini protesto amacıyla, tıp öğrencileri ve doktorlar tarafından 14 Mart 1919'da kutlanmıştır. Yani, 14 Mart vatan savunmasının ve bağımsızlık mücadelesinin adıdır.

Özünde insana hizmet etmek ve hayat kurtarmak olan bu onurlu mesleğin, yoğun bir sevgi ve özveriyle icra edildiğini vurgulayan Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, "Zorlu bir eğitim süreciyle başlayan hekimlik, daima yenilenmeyi, gelişmeleri izlemeyi, teknolojiyi takip etmeyi, bilimsel araştırmaların merkezinde olmayı gerektiren bir meslektir. Bu doğrultuda bilime ve insanlığa hizmet noktasında fedakâr hekim ve sağlık çalışanlarımız, bu kutsal görevlerini yaparken var gücüyle çalışarak insan sağlığına hizmet etmektedirler" dedi.

Müdür Bilge; Bir insanı kurtarmayı tüm insanlığı kurtarmak olarak gören, vatandaşlara hak ettikleri sağlık hizmetlerini en etkin şekilde sunmayı vazife bilen, tüm sağlık çalışanlarının takdiri hak ettiklerini söyleyerek, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum, dedi.

Müdür Bilge;Ayrıca Son dönemde İlimizde yapılan yatırımlarla 825 yataklı Yunus Emre Devlet Hastanemiz, Bin 85 yataklı Eskişehir Şehir Hastanesi kompleksimiz tamamlanarak hizmete açıldı, böylece tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte ilimizin yanında bölge iller ve yurt dışından gelecek hastalara da şifa kaynağı olmaya devam edeceğiz. Hizmet kalitemiz sadece hasta odaklı olarak artmadı, hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız bu onurlu ve meşakkatli görevi yerine getirirken daha rahat ortamlarda halkımıza hizmet sunmaya başladılar' ifadelerini kullandı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar