12 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Romatizma ağrıları ozon tedavisiyle azalıyor

Romatizma ağrıları ozon tedavisiyle azalıyor
  • 17 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 1951 kez okundu

Eskişehir Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Dilek Koç Yılmaz, ozon tedavisinin romatizma üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi.

Romatizma hastalığı hakkında bilgi veren Yılmaz , “ Romatizma oldukça genel bir terimdir ve kemik,kas ve eklemlerin etrafındaki ağrı veya acıyı ifade etmek için kullanılır.Romatizma deyince tek bir hastalık anlaşılmaz,100'den fazla romatizmal hastalık vardır.Bazıları sık bazıları ise oldukça nadir görülür “dedi.

Kireçlenmede Ozon Uygulanıyor!

“İltihabi olmayan romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir “ diyen Yılmaz, “  2 tip romatizma vardır; Birincisi iltihabi olanlardır. Eklemlerde iltihap nedeniyle hem tahribat hem oksijenlenme azlığı hem de kısıtlılık vardır.Romatoid Artrit,Ankilozan Spondilit,Bağ dokusu hastalıkları (Lupus gibi),Gut hastalığı en sık görülenlerdir.İkincisi iltihabi olmayanlardır. Bu romatizmaların en önemlisi kireçlenmedir.Kireçlenmede eklemde iltihap yoktur buna karşılık aşınma vardır: eklemin içindeki kıkırdak incelir,eklem sıvısı azalır,eklemlerin kenarlarında kemik çıkıntıları oluşur. Yine diğer bir sık görülen romatizma çeşidi Fibromiyalji adı verilen kas romatizması olarak bilinen hassas noktalar,kronik yaygın kas ağrıları,halsizlik yorgunluk,uykusuzluğu ve enerji eksikliği  ile  karakterize hastalıktır .Tüm bu romatizmaların tedavisi oldukça zordur ,geleneksel tedaviler hastalıkların şikayetlerini tam olarak geçirmemekte,hastaların ağrıları ve hareketlerindeki kısıtlılıklar günlük yaşantılarını olumsuz etkilemektedir. Yapılan ozon uygulaması ile kireçlenme ağrılarında azalma görülmektedir “ dedi.

Ozon Romatizmal Hastalıklarda Bağışıklık Sistemini Dengeliyor !

 “Ozon bağışıklık sistemini düzenleyen bir tedavidir” diyen Yılmaz , ”Ozon uygulaması bağışıklık sistemini dengelediği için  iltihaplı romatizmada görülen aşırı bağışıklık reaksiyonunu normale getirmeye yardımcı olur, kandaki iltihabı düşürür, kan tetkiklerindeki iltihap beliteçleri olan sedimentasyon,CRP,RF değerlerinde düşme olur.İltihaplı romatizması olan hastalar kronik, uzun süreli olarak romatizmal ilaçlar kullanırlar;ozon tedavisi ile ilaç ihtiyacı azalır,kullanılan doz miktarı düşer ve ilaçların vücuda olan yan etkileri azalır.Ozon tedavisi iltihaplı romatizmada hem kanın ozonlanması (Major ozonlama) hem de iltihaplı ekleme lokal olarak uygulama şeklinde yapılır “ ifadelerini kullandı.

Ozon Eklem Harabiyetini Onarıyor !

Ozon uygulamasının eklemlerdeki ağrıları azalttığına değinen Yılmaz , “Ozon eklem harabiyetini onarır.Özellikle toplumda çok sık görülen diz kireçlenmelerinde diz eklemi içine haftada 1-2 seans olmak üzere toplamda 3-6 seans yapılan ozon tedavisi diz ekleminde,kıkırdakta iyileşme sağlamakta sonuçta hasta hem diz ağrılarından kurtulmakta, hem hareket kısıtlılığı azalmakta, hem de günlük işlerini yapar hale gelmektedir “ dedi.

Fibromiyaljide Ozon Uygulaması ile Doku Sertliği Gideriliyor !

Ozon Tedavisi ile Fibromiyaljideki doku sertliğinin giderildiğine dikkat çeken Yılmaz , “Yine toplumda çok sık görülen Fibromiyalji denilen kas romatizmasında lokal olarak uygulanan ozon kasların oksijenlenmesini sağladığı için dokuların sertliklerini giderir.Ayrıca kanın ozonlanması yani sistemik olarak verilen Major Ozon tedavisi ile kas romatizmasında görülen kronik yaygın ağrılar, halsizlik, yorgunluk,enerji eksikliği kaybolur “ ifadelerini kullandı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.