3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Halk Sağlığı Sokağı Büyük İlgi Gördü

Halk Sağlığı Sokağı Büyük İlgi Gördü
  • 18 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1683 kez okundu

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-6 Eylül 2019 tarihleri, saat 10:00-19:00 saatleri arasında Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası önünde düzenlediği  Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.Eskişehir  İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; düzenlenen sokak etkinliği ile yaklaşık olarak 4300 vatandaşımıza ulaşarak bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti verdik, dedi.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; Halk Sağlığı Sokağı etkinliğinde, birey ve toplumun sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak, sağlığın korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, Sağlık Bakanlığınca belirlenen konu ve kampanyaların halkımıza daha etkin duyurulmasını amaçladıklarını, etkinlikte açılan stantlarda, hafta boyunca halkımızın tansiyon, kan şekeri, boy-kilo ölçümlerinin yapıldığını, kanser taramaları konusunda ön bilgilendirme yapılarak kanser tarama kiti dağıtılarak Sağlıklı Hayat Merkezlerine yönlendirme yapıldığını ifade etti. Ayrıca tütün ve tütün mamullerinin zararları, sigarayı bırakma konusunda danışmanlık, diyabet, hipertansiyon, KOAH, yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, obezite, ağız diş sağlığı, aile hekimliği, organ bağışı, vb. konularında halkımıza bilgi ve danışmanlık hizmeti verdiklerini, Halk Sağlığı Sokağımıza vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiklerini belirterek; Etkinlik boyunca: 1325 kişinin tansiyon ve şeker ölçümünün yapıldığını, 521 kişinin boy-kilo ölçümü yapıldığını, 2100 kişiye Hipertansiyon, Diyabet başta olmak üzere Kronik hastalıklara yönelik bilgilendirme yapılarak, 1200 kişiye Aile Hekimliğini sistemi hakkında bilgi verildiği 1700 kişiye Aşılamanın önemine ve bulaşıcı hastalıklardan korunmaya yönelik bilgilendirme yapılarak broşür ve çeşitli promosyon malzemeleri dağıtıldığını, 1200 kişiye Kalıtsal hastalık taramaları, Fenilketonüri, iyotlu tuz kullanımı, anne çocuk sağlığı konularında bilgilendirme yapılarak broşür dağıtıldığını, 800 kişiye bağımlılık konularında bilgilendirme yapılıp broşür dağıtıldığını, 1100 kişiye sigaranın zararları sigarayı bırakma yöntemleri konusunda bilgilendirme yapıldığını, 332 kişinin diş muayenesi yapılıp, 132 adet diş fırçası-macun seti dağıtıldığını, 1300 kişiye kanser erken taramaları konusunda bilgilendirme yapılarak broşür dağıtılıp yönlendirme yapıldığını, 367 kişiye kalın bağırsak kanseri (GGK) kiti dağıtıldığını, 102 kişinin organlarını bağışladığına dair form doldurduğunu, belirtti.

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; 3-6 Eylül tarihleri arasında açtıkları Halk Sağlığı Sokağında; Eskişehir Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi, İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve Yeşilay tarafından da halkı bilgilendirici broşür dağıtıldığını ifade etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.