1 Ekim 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘’PARA, HALKIN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ’’ İMİŞ

Şehrimizin marka değeri olan kalabak, evlerimizin olmazsa olmazıdır. Bir kez daha gördükki halk için ne kadar önem taşıdığı, damak tadı ve sosyal kabulleniş olarak Eskişehirli kalabak susuz yapamaz!

Siyasi gündem olarak kalabak su kaç gündür evlere dağıtılmıyor! Ancak her kesimin gözden kaçırdığı bir durum var! Kalabak su damacanalarının 75 dolum limiti ve 5 yıl şişelerin ömrü var. 21 yıldır şehrimizi aynı belediye başkanı yönetiyor. Şimdi aklımıza gelen deli sorular var!

1- Raf ömrü geçmiş şişeler ile halkın sağlığı tehlikeye atıldı mı?

2- Sadece 5 yıl raf ömrü olduğu bilinmesine rağmen Sağlık İl Müdürlüğü ve Bakanlık uyarılar yapmasına rağmen neden bilerek ve isteyerek halk yavaş yavaş kanserojen madde etkisine maruz bırakıldı?

3- Halkı aydınlatacak merciler neden susuyor?

4- Başta her olayda alanı dışı açıklama yapan (üçüncü köprü, kanal İstanbul, termik santral) Eskişehir Tabipler Odası neden konu halk sağlığı ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olunca ağzını neden açmıyor?

5- Korona süreci boyunca her sabah güne halkı bilgilendirerek başlayan Enfeksiyon Hocası Prof.  Dr. Gaye Usluer neden sessiz?

6- Türkiye’nin en örgütlü çevre dernekleri, sivil toplum kuruluşları, kent konseyi; konu Eskişehir ve halk sağlığı olunca neden susuyor?

7- Alpu ovasında insanlar kanser olacak diye eylemler yapan CHP Teşkilatı ve sivil toplum kuruluşları ve 14 yıldır paraya halkı değişenler için neden sessiz veya tek suçlu Suat Balcı mı kurban edilecek?

8- Ebru Timtik için sosyal medyaya hükümete saldıran oda başkanları neden sessiz?

Bunlar benim merak ettiklerim… Tabi muhalefet yapmayı bilmeyen bizim mahalle bakalım halkın sağlığını, halka anlatabilecek mi?

 

#BüyükerşenNerde #Kalabak #AkEskişehir #FahrettinKoca #TabiplerOdası #GayeUsluer #HalkSağlığı


Hasan Hüseyin KÖKSAL
Eskişehir Sağlık-Sen Şube BaşkanıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.