22 Ekim 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Aşağısögütönü Beldevi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Tepebaşı Belediyesi Aşağısöğütönü Belde Evi kursiyerleri yıl boyunca ürettikleri el emeği ürünlerini, açtıkları sergi ile görücüye çıkardı. Sergi açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve TV programcısı Cem Seymen de katıldı.
2017 yılında yetişkinler için 10 ve çocuklar için 3 olmak üzere toplamda 13 ayrı branşta kurs açıldı. Bu kurslardan 411 vatandaşın yararlandığı Aşağısöğütönü Belde Evi’nde yıl sonu sergisi açılışı gerçekleşti.

Kursiyerlerin el emeklerini ortaya koyduğu sergide ev tekstili, iğne oyası, bez bebek ve hediyelik eşyaların yanı sıra çocuk maketleri ve model uçak gibi yoğun emek harcanan ürünlerde beğeniye sunuldu.

Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Yoğun bir yıl geçiriyoruz. 7-8 aylık bir çalışma süreciniz oldu. Buraları boş bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 branşta hizmet aldınız. Çocuklarımız da 3 branşta hizmet aldı. 500’e yakın insanımız da buradan hizmet aldı. Yaşam Köyü, hepimizin çok övündüğü nokta... Burada Alzheimer hastalarımız var, sağlıklı yaşlılarımız var, montaj atölyemiz var, bitmek üzere olan kreşimiz var. Bittiğinde yaklaşık 300 kişi burada yaşayacak. Ayrıca burada Avrupa Birliği’nin projesi devam ediyor. Bittiğinde bütün dünyanın yapmak istediğini gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Cem Seymen ise yaptığı konuşmada, Eskişehir’e gelmenin çok güzel olduğunu belirterek, “Ülkenin kalkınması için temelden başlamak lazım. Temel de mahalle tabi. Genelde erkekler cesaretten yoksun. Asıl cesurca cümleleri kadınlar söylüyor. Haksızlığa kadınlar haykırıyor. Üretimi kadınlar üstleniyor. Türkiye kadınların omuzları üzerinde yükselecek bence. Bir ülkeyi kalkındıracak temel bence kadın. Evde oturacağına üretim hayatına katılması kadar ortamı, mahalleyi, ilçeyi ve ülkeyi güzelleştirecek başka bir güç düşünemiyorum. Aranızda olmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Aşağısöğütönü Belde Evi’inde açılan ev tekstili, iğne oyası, hediyelik eşya, bez bebek, zumba, pilates, kuaförluk, 4-6 yaş çocuk eğitimi, oya teknikleri, ev mefruşatı, çocuk jimnastiği, model uçak – maket yapımı, kukla atölyesi kurslarına katılan 350 kişiye sertifika verilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar