16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BAHAR DÖNEMİ İÇİN KAYITLAR BAŞLIYOR

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından bahar döneminde gerçekleştirilecek 32 farklı kurs için kayıt işlemleri 11 Şubat Pazar günü saat 13:00’te 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tepebaşı Belediyesi 29 Ekim ve 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde bahar döneminde açılacak kurslar arasında Japonca, İngilizce (Konuşma), Fransızca, İspanyolca, Rusça, Almanca, bağlama, gitar, temel bateri, çizim atölyesi, graffiti, öykü yazarlığı, yaratıcı yazarlık, self defans, sabun tasarımı, diksiyon, veganizm ve hayvan hakları atölyesi, işaret dili, radyo kontrollü model uçak, cam atölyesi, temel oyunculuk eğitimi, doğaçlama tiyatro, eğitimde yaratıcı drama, temel bilgisayar programlama, web programlama, ileri seviye Java programlama, temel resim eğitimi, Wing Tzun, tango, pilates fitness,  ve zumba yer alıyor.  15-30 yaş arasındaki gençlerin ücretsiz olarak kayıt olabileceği kurslardan toplamda 1055 kursiyer faydalanabilecek.

Kayıtların ardından kurslar 19 Şubat’ta, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs ve 29 Ekim Gençlik Merkezlerinde başlayacak.
Kurs kayıtları sırasında merkezde bilgilendirme standları da yer alacak.  TOY Gençlik Derneği’nin hazırlayacağı Üstünüze Afiyet ve Takas Pazarı’nda tüketim çılgınlığıyla nasıl baş edilebileceği anlatılacak. EURODESK standında ise ilgilenenler Avrupa Birliği Bilgilendirme Toplantıları Proje Döngüsü Eğitimleri ile ilgili bilgi alabilecek.

Tepebaşı Gençlik Meclisi de gençlerin sivil alanda yer almasını vurgulayan stantlarında bilgi verecek. Öte yandan sivil toplum kuruluşları da açtıkları stantlar ile kendilerini tanıtıp, gençleri gönüllü olmaya teşvik edecek. TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı), Eksi 25 Derneği, Lösev Eskişehir, TEMA Eskişehir, TEGV Eskişehir, Belki de Sensin Topluluğu, Bir Dileğin Olsun Dermeği Eskişehir, Sağlıklı Genç Yaklaşımlar Derneği, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği), AKUT Eskişehir, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), TOY Gençlik Derneği, GameLAb. açtığı standlarda bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar