25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sokrates’in dilinden Nasıl Filozof Olunur?

Aktiffelsefe Kültür Derneği Eskişehir Şubesi’nde “Sokrates: Nasıl Filozof Olunur?” konulu konferans gerçekleştirildi.
Aktiffelsefe ücretsiz konferanslarına hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta Nasıl Filozof Olunur? Konulu bir Konferans gerçekleştirildi. Konferansı sunan Gülcan Gelerli, M.Ö. 470- 399 yılları arasında yaşayan Sokrates’in hayatından, yaşadığı dönemden ve sıra dışı kişiliğinden bilgiler paylaştı. Felsefe açısından önemli bir mihenk taşı olan Sokrates’in yaşadığı dönemde çok fazla değer görmediğinden bahseden Gelerli,  “Sokrates, çağının en bilge kişisi seçildi çünkü hiçbir şey bilmediğini bilen ve kalbini, aklını öğrenmeye açan tek kişiydi.” ifadesi ile onun çok büyük bir filozof olduğunu tekrar vurguladı. Agora’nın onun okulu ve tüm insanların onun öğrencisi olduğunu, sorduğu sorularla insanları uyandırmaktan, onları doğruya, hakikate ve bilgeliğe yönlendirmekten hiç çekinmeyen bir filozof olduğunu belirti.

Anlatımına “Hepimiz Sokrates’le karşılaştık, çünkü hepimiz her gün kendimize sorular soruyoruz, kendimizi tanımak, hayatı anlamlandırmak istiyoruz…”diyerek devam etti.

Son olarak Sokrates’in bir sözüyle konferansı sonlandırdı: “Size yineliyorum ki, erdemi veren zenginlikler değildir. Ancak tam tersine zenginlikleri, gerek kişisel gerek kurumsal avantajların tümünü veren erdemdir. Ben durmaksızın sizleri uyaran bir at sineğiyim.”

Bir sonraki konferansın 21 Nisan Cumartesi günü Saat:16.00’da yeni adreslerinde ( Vişnelik Mh. Gül Sk. No:18, Tel: 0222 220 51 66) olacağını belirterek, bu sefer konunun Aktiffelsefenin Arama-Kurtarma Ekibi olan GEA ‘nın vereceği Depremle Birlikte Yaşam olacağı söylendi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar