23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BAŞKAN KALIN SOLİST, SEYİTGAZİLİ MUHTARLAR KORO OLDU

Başkan Kalın ve Muhtarlardan 'Karadır Kaşların' Türküsü

Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın Seyitgazili muhtarlara gezi düzenledi.

 Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'ni gezen Başkan Kalın ve muhtarlar, amfi sahnede söyledikleri parçalarla adeta ustalara taş çıkardılar. Muhtarlardan gelen istek üzerine Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın Seyitgazi Yöresine ait olan "Karadır Kaşların" parçasını seslendirirken, muhtarlar da koro halinde Başkan Kalın'a eşlik etti.

Muhtarlardan oluşan ve spontane gelişen  koronun performansı büyük beğeni toplarken, konser eğlenceli görüntülere sahne oldu. Başkan Kalın muhtarlarla birlikte güzel bir ekip olduklarını, gece gündüz demeden birlikte ilçeye hizmet etmek için çalıştıklarını belirterek, " Muhtarlarımız için gerçekleştirdiğimiz gezimizdeki mini konserde,  muhtarlarımızın gönülleri gibi seslerinin de güzel olduğuna şahit olduk. Muhtarlarımızdan oluşan bir koro ekibimiz ilçemizde neden olmasın? "açıklamasında bulundu. Başkan Kalın'ın 10 parmağında 10 mağrifet olduğunu ifade eden muhtarlar ise Seyitgazi yöresine ait kültürel mirası yaşatmak için her platformda çalışmalar yapan Başkan Kalın'a teşekkür ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar