25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU’NDAN SEZONA MERHABA KONSERİ

ODUNPAZARI  HALK  EĞİTİMİ MERKEZİ  TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU’NDAN SEZONA  MERHABA KONSERİ

Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu 9 Aralık Pazar günü saat 20.00’ de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Konser Salonunda sunuculuğunu Tülây TÜRKMEN ’in yaptığı Şef Hüseyin ERBAY yönetiminde “Sezona Merhaba” konseri verecek. İki aydan beri yoğun bir şekilde bu konsere hazırlandıklarını belirten Koro Şefi Hüseyin ERBAY konser hakkında şunları söyledi.

“Önümüzdeki pazar ‘’ Sezona Merhaba’’ konseri bir tehir konseridir. Aslında bu konseri 15 Mayıs 2018 tarihinde verecektik. Ancak Filistin olayları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak konserimizin repertuvarını her zaman olduğu gibi son derece titizlikle seçtim. Sanatseverler sanat müziğimizin en nadide eserlerini koromuzdan ve zaman zaman solistlerimizden dinleyecekler.

Konserimizin I. bölümünde Hüzzam, Hicaz ve Nihavend makamlarından eserler var. I.  bölüm solistleri ; Mine TÜRKOĞLU, Haşim DEDE ve Zuhâl KARAAĞAÇ . Konserimizin II. bölümümde ise ; Ferahnak, Muhayyerkürdi, Hicazkâr, Gerdaniye, makamlarından eserler var. II. bölümün solistleri ise Adalet ORAK, Ali KOÇ , Figen ALKILIÇGİL ve Lütfiye ZENGİN. Konserimizin finalini ; TRT Ankara Radyosunun çok sevilen bas bariton sesli sanatçısı Turhan ÖGE yapacak. Turhan Bey  yine sanat müziğimizin birbirinden güzel akıcı,  duygulu seslerinden bir demet sunacak.”Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.