23 Ağustos 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SİVRİHİSAR’DA SUCUK ŞÖLENİ: 5 Ton Sucuk İkram Edildi

SİVRİHİSAR’DA SUCUK ŞÖLENİ: 5 Ton Sucuk İkram Edildi
  • 11 Şubat 2019 Pazartesi
  • 2712 kez okundu

Sivrihisar Belediyesi’nin düzenlediği Meşhur Dövme Sucuk Festivali renkli görüntüler ve yoğun bir ilgiyle başladı. 5 ton sucuğun ikram edileceği festival için binlerce kişi ilçeye akın etti. Vatandaşlara sucuk ikramları yapıldı.

Sivrihisar Belediyesi tarafından ilk defa 2017 yılında düzenlenen Sivrihisar’a özgü Meşhur Dövme Sucuk Festivali’nin ikincisi gerçekleştirildi.  5 ton sucuğun ikram edildiği festivalde Derya Uluğ ve Mithat Körler de konser verdi. Sabah saatlerinden itibaren binlerce kişi ilçeye akın etti. Şehir dışından da çok sayıda vatandaşın festival için ilçeye geldiler.

5 TON SUCUK İKRAM EDİLDi

Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi Meydanında kurulan tezgahlarda pişirilen sucuklar vatandaşlara ikram edildi. Ayrıca birçok etkinliğin düzenlendiği festivalde açılan stantlarda yöresel ürünler ve organik ürünler de vatandaşlara tanıtıldı. Sivrihisar Belediyesi, kent merkezinden kaldırdığı çok sayıda otobüsle de tüm vatandaşların ücretsiz şekilde ilçeye ulaşabilmesini sağlarken bir çok vatandaşda kendi araçları ile ilçeye geldiler.

Festival çok sayıda etkinlikle akşam saatlerine kadar sürdü.


2EylülGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar