16 Haziran 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KAĞIT UÇAK YARIŞMASI 2019!

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde, 21 Nisan 2019 tarihinde dördüncü kez gerçekleşiyor...

"Kağıt Uçak Yarışması" geleceğin havacıları için düzenlenen bir Sosyal Sorumluluk Projesi !

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde her yıl geleneksel olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dolayısıyla organize ediliyor. “Kağıt Uçak Yarışması" ile çocuklar havacılığa ilk adımlarını atmış oluyor.

21 Nisan 2019 Pazar günü saat 12.00'de başlayacak olan “Kağıt Uçak Yarışması" için Katılım Şartları ve Yarışma Kuralları aşağıdaki gibidir:

* Yarışmaya 5-15 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. Yarışma, 5-8 yaş arası ve 9-15 yaş arası olmak üzere 2 kategoride yapılıyor.
* Yarışmaya katılmak isteyenler, aynı gün hava parkında kurulacak kayıt masasından isimlerini yazdırabilirler.
* Kalkış platformu üzerinden, yarışmacı tarafından elle atılan ve en uzak mesafeye giden kağıt uçak kazanmış oluyor.
* Kağıt uçaklar, bir adet A4 kağıt yaprağından yapılmalıdır. Kağıt yalnızca katlanarak form almalıdır. Yırtmak, yapıştırmak, kesmek, zımbalamak ya da denge ağırlığı koymak kurallara aykırıdır.
* Kağıt uçakların hava parkından verilecek A4 kağıtla yapılması gerekiyor. Yarışma öncesi katılımcılar kendilerine verilecek 5 dakikalık süre boyunca uçaklarını hazırlamalılardır. Yarışmacıların uçağı hazırlarken yardım alması mümkündür.
* Katılımcı başına üç atış izni veriliyor ve en uzak mesafeye yapılan atış geçerli sayılıyor.
* En uzun mesafe bir şerit metreyle ölçülerek; başlangıç çizgisindeki nokta ile kağıt uçağın zeminde durduğu yerde, burun kısmındaki nokta arasındaki dik mesafe geçerli oluyor.

Yarışmada dereceye giren çocuklar "Uçuş Ödülü" kazanacaklar!

Gökyüzündeki muhteşem dansıyla geleceğin havacılarına ilham kaynağı olan Türkiye'nin İLK Sivil Profesyonel Hanım Akrobasi Pilotu "Semin Öztürk Şener" 2019 yılının ilk gösterisini çocuklar için yapacak!Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar