18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öğr. Gör. Dr. Murat Gürel’den “Keman Resitali”

Öğr. Gör. Dr. Murat Gürel’den “Keman Resitali”
  • 13 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 1665 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi ile Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nün katkılarıyla düzenlenen “Keman Resitali”, 11 Mayıs Cumartesi günü müzikseverlerle buluştu. Konser, Üniversitemiz Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi. Anadolu Makam Türk Müziği Topluluğu’nda keman sanatçısı olarak yer alan Öğr. Gör. Dr. Murat Gürel’in sahne aldığı konser dinleyicilerden tam not aldı.

Düzenlenen bu etkinlik sonucu dinleyicilerle buluştuğu için mutlu olduğunu ifade eden Öğr. Gör. Dr. Gürel, konserin düzenlenmesine vesile oldukları için Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ne ve Devlet Konservatuvarına teşekkürlerini iletti.

Batı ile Türk müziğinin harmanlandığı resitalde, Kâtip Çelebi’nin “Maverâünnehir Peşrev”, Alâeddin Yavaşça’nın “Hüzzam Medhâl”, İsmâil Hakkı Bey’in “Isfahan Saz Semâisi”, Tanbûri Cemil Bey’in “Bestenigâr Saz Semâisi”, Şerif Muhittin Targan’ın “Müstear Saz Semâisi”, Udî Arşak Çömlekçiyan’ın “Ferahfezâ Saz Semâisi, Kemâni Tatyos Efendi’nin “Karcığar Saz Semâisi”, Muzaffer Sarısözen tarafından derlenen “Yağcılar Zeybeği”, Hisarlı Ahmet’in “Ben Kendimi Gülün Dibinde Buldum” türküsü ve Cinuçen Tanrıkorur’un “Kürdîlihicazkâr Longa” eserleri seslendirildi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar