18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden dönem sonu sergisi

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencileri Serbest Seramik Tasarım Dersi kapsamında mezuniyet projelerini sanatseverlerle buluşturdu. 13 Mayıs Pazartesi günü GSF Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, 4. sınıf öğrencisi Şafak Kerem Kızıltan'ın "Sansür" ile 4.Sınıf öğrencisi Elif Simay Işık'ın "Uzak Olmayan Diyarlar" kişisel sergileri yer aldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Kemal Uludağ öğrencilerin sergisi hakkında şunları söyledi: "Serbest Seramik Tasarım Dersi’ni seçen öğrenciler, kişisel sergilerini açarak mezun oluyorlar. Bugün beşinci sergiyle etkinliğimizi tamamlamış olacağız. Bu dersi alan öğrenciler, 2 sömestr boyunca grup ya da kavram seçiyorlar. Bunlar çerçevesinde sergi hazırlıkları yapıp en son afişi, kokteyli ve her şeyiyle bu süreci tamamlayarak mezun oluyorlar." Son 2 haftadır sürekli ders kapsamında öğrencilerin kişisel sergilerini takip ettiğini de dile getiren Uludağ, kişisel sergilerini açan öğrencileri tebrik etti.

Sergide eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunan Şafak Kerem Kızıltan kişisel sergisinde sansürü farklı açılardan ele aldığını ifade etti. Kızıltan ayrıca eserlerinde esinlendiklerini, okuduklarını ve etkilendiklerini üretmeye çalıştığını da belirtti. Elif Simay Işık ise kişisel sergisinin biraz manevi değeri olmasını istediğini belirterek, Anadolu Üniversitesi’ni ve bölümünü seçmesinden mezun olana kadarki hikayesini anlattığını paylaştı.

Sergi, öğrencilerin eserlerinin incelenmesinin ardından sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar