18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Makam şehir dışındaki ilk konserini verdi

Anadolu Makam şehir dışındaki ilk konserini verdi
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 2218 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü öğretim elemanlarından oluşan Anadolu Makam, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarının düzenlediği BİSED etkinlikleri kapsamında ilk şehir dışı konserini gerçekleştirdi. İTÜ Devlet Konservatuvarı BİSED Konser Salonu’nda düzenlenen konserde dinleyenler keyifli anlar yaşadı. "Saz Eserleri Konseri” ile müzikseverlerle buluşan Anadolu Makam, önceki konserlerinden farklı olarak repertuarında yalnızca saz eserlerine yer verdi ve böylelikle bir ilke daha imza attı.

Anadolu Makam, yaklaşık 28.000 eseri dağarcığında bulunduran Türk Makam Müziği’nin az seslendirilen, popüler olmayan, bilinmeyen, kaydı bulunmayan ya da hiç ele alınmamış eserlerini  seslendirme misyonunu benimsemiş olan akademik bir makam müziği topluluğudur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü icra topluluğu olan Anadolu Makam, Türk Müziği Bölümü öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar