18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"USTALAR KURSİYERLERLE BULUŞUYOR"

Etkinlikte  "Sevgi"  konusu  işlendi

 "USTALAR  KURSİYERLERLE  BULUŞUYOR"  ETKİNLİĞİ  DEMİRKÖY'DE  BAŞLADI

Hayat  Boyu  Öğrenme  Genel  Müdürlüğünün ;  Milli  kültür  değerlerimizin  korunması, yaşatılması, yeni kuşaklara aktarılması, yaygınlaştırılması ve tanıtılması için "Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor" projesi kapsamında, Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından Demirköy'de açılan el sanatları kursunda, eğitim - yazar  Muzaffer Tekelioğlu kursiyerlerle buluştu.

"Sevgi" konusunun işlendiği etkinliğe; Halk Eğitimi Merkezi müdürü Sedat Büyük, el sanatları usta öğreticisi Zeynep Karasu ve Demirköylü kursiyerler katıldı.

Muzaffer Tekelioğlu  yaptığı konuşmada; "Halk eğitimi merkezi müdürlüğü tarafından açılan kurslar, gönüllülük esasına dayanır. Kurslara kendi istek ve iradenizle severek katılıyorsunuz. Aslında her şeyin başı sevgiden geçer. İnsanın yüreğindeki sevgi, merhamet duygularını geliştirir. Sizlerde buralara kendi isteğinizle katılıyorsunuz. Birlik, beraberlik ve paylaşmanın örneklerini veriyorsunuz. Birbirinizi karşılıksız seviyorsunuz. Sevgi, başarı ve mutluluğun anahtarıdır. “ dedi.

Ailelerin birbirine duyduğu güvenin sevgiden geçtiğini, mutlu aile yaşamının sevgi ile oluştuğunu ifade eden Tekelioğlu “Sevgi parasız, pulsuzdur. Sevgi duyguların söze dönüşmüş halidir. Peygamber Efendimiz bize örnek olmuştur. Çocuklarımızı günümüz koşullarında yetiştirmek çok zorlaşmıştır” dedi.

Ecdadımızın yaşantısı ve Asrı Saadet dönemlerinden örnekler veren Tekelioğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Öncelikle kendimizle barışık olacağız. Sevgimizi eşimizden ve çocuklarımızdan esirgemeyeceğiz. Onları sevdiğimizi fırsat buldukça dile getireceğiz. Sevdiklerimizi kaybettikten sonra pişmanlık duymamak için çekinmeden korkmadan onları sevdiğimizi söyleyeceğiz” dedi.     

Konuşma sonunda, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü, kurs usta öğreticisi ve kursiyerler Tekelioğlu’na teşekkür edip, tekrar davet ettiler.    Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar