18 Eylül 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yaşayan Tiyatro’dan "Ayak-Bacak Fabrikası" oyunu

Yaşayan Tiyatro’dan "Ayak-Bacak Fabrikası" oyunu
  • 22 Mayıs 2019 Çarşamba
  • 2489 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Tiyatro Kulübü “Yaşayan Tiyatro Topluluğu” tarafından sahnelenen "Ayak-Bacak Fabrikası" isimli oyun, 19 Mayıs Pazar günü, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2016'da gerçekleştirildi. İki perdeden oluşan oyun, tiyatro severler tarafından ilgiyle takip edildi.

Tiyatro Kulübü Başkanı Doğancan Demir, "Sermet Çağan, bu öyküyü gerçek olaylardan esinlenerek oluşturmuştur. Anamur'un Karakilise, Uluyat, Karaçukur gibi orman köylerinde yaşayan insanlar arpaya, yulafa ya da bulurlarsa buğdaya karıştırdıkları fink tohumundan ekmek yapıp yiyorlardı. Oysa bu büyük bir tehlikeydi. Fink unu, fazla tüketildiği zaman ayak damarlarında sorunlara yol açıyordu" diyerek oyun hakkında bilgi verdi.

Yaşayan Tiyatro Topluluğu, kendilerini 2001 yılında kurulmuş ve ilkeli, yoğun bir çalışmanın tiyatro alanındaki gerekliliğini önemseyen bir topluluk olarak tanımlıyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar