12 Aralık 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Efsaneleri Dans Topluluğu Yıl Sonu Gösterisi Düzenlendi

Anadolu Efsaneleri Dans Topluluğu Yıl Sonu Gösterisi Düzenlendi
  • 13 Haziran 2019 Perşembe
  • 2168 kez okundu

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 7Sanat Akademi tarafından ortaklaşa düzenlenen Anadolu Efsaneleri dans topluluğu yılsonu gösterisi 11 Haziran 2019 tarihinde Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve vatandaşların yoğun ilgi göstererek katıldığı ve Türklerin Orta Asya'dan Balkanlara uzanan hikâyesi ile Anadolu'daki efsanelerin anlatıldığı dans gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Kültürel birikimlerimizin ritim ve dans ile vücut bulmuş hali olan dans prodüksiyonunun günümüz koreografi düzenlemesiyle kültürümüzü geniş kitlelere ulaştırmak, korunmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda en üst düzeyde temsil edilmesi gayesiyle gerçekleştirilen projede Avukat Mail Büyükerman İlkokulu, Milli Zafer İlkokulu, Milli İrade İlkokulu, Meserret İnel İlkokulu ve Ahmet Sezer Ortaokulu öğrencileri yer aldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar