10 Aralık 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

FETİVALE MUHTEŞEM AÇILIŞ

FETİVALE MUHTEŞEM AÇILIŞ
  • 29 Haziran 2019 Cumartesi
  • 1929 kez okundu

Sivrihisar Belediyesi Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali muhteşem bir şölenle açıldı. Nasreddin Hoca ve kızının anıt mezarı başında edilen dualarla başlayan festivalin açılışı renkli görüntülere de sahne oldu.

Sivrihisar Belediyesi Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün önderliğinde düzenlenen Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr.Nabi Avcı, MHP Milletvekili Nurullah Sazak, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, Sivrihisar Kaymakamı İsmail Soykan, Sivrihisar Hava Meydan Garnizon Komutanı Ali İnci, Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut  ve çok sayıda davetli katıldı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü yaptığı açılış konuşmasında “Medeniyetlerin ilçesi olan  Sivrihisarımıza ve Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivaline hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bugün birçok ülke ve şehir Nasreddin Hocamızı sahiplensede O, 1208 yılında Sivrihisar’da doğmuş ve burada vefat etmiştir.

Dünyanın tanıdığı, Türk ve İslam düşünürü, gönül dostu, ünlü mizah ustasıNasreddin Hocamızın 3.Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalini gerçekleştiriyoruz.

İnsanları iyiliğe, güzelliğe, hayra ve barışa davet eden Hocamızın dediği gibi Tebessüm sadakadır. Nasreddin Hocamız, insanlara doğru yol gösteren, kötülüklerden sakındıran bir velidir.

Festivaller, şehirlerin tanıtımında ve o şehrin kalkınmasında çok önemli yere sahiptir.

İşte bu yüzden göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Şehrimizi temel belediyecilik alanlarında ilerletirken, diğer yandan da festivallerle ve yaptığımız çalışmalar ile turizm alanında da eşdeğer şehirlerle rekabet edebilir hale getirdik.

Türkiye’de parmakla gösterilecek, gıpta edilecek bir ilçe olması için çaba sarfettik ve başardık.

Bu vesile ile festival süresi boyunca görev alacak tüm emniyet görevlilerine, değerli Sivrihisar Belediyesi çalışma arkadaşlarıma,kıymetli hemşehrilerime ve ilçemize önemli katkılarda bulunan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Dolu dolu bir festival geçirmeniz temennisiyle, 3. Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalimizin,medeniyetlerin ilçesi olduğunu ispatlamış olan Sivrihisarımıza, Şehrimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

7 farklı ülkeden gelen Halk Dansları Topluluklarının gösterileri büyük beğeni toplarken, açılış programı sonunda ise yabancı ülkelerden gelen ekipler Türkiye yöresine ait “Halkalı Şeker” oyununu oynadılar.  

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar