18 Kasım 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HALK OYUNLARI RÜZGARI AVANOS’TA ESTİ

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Nevşehir'in Avanos ilçesinde düzenlenen 1. Uluslararası Avanos-Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali’nde sergilediği gösteri ile izleyicileri kendisine hayran bıraktı.

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, 28 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Uluslararası Avanos-Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali’ne katıldı.

Avanos Belediyesi ve Uluslararası Halk Dansları Organizasyonları Birliği (I.F.D.O) ile ortaklaşa düzenlenen festivalde 6 ülkeden yaklaşık 500 dansçı performans sergiledi. Festivalde Bulgaristan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Meksika, Romanya ve Türkiye’den dans ekipleri yer alırken; Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sahnelediği gösteri ile izleyicileri kendisine hayran bıraktı. Topluluk, Eskişehir, İzmir ve Artvin yöresinden derledikleri performanslarıyla izleyicilerden tam not almayı başardı.

Festivalde Romanya, Gürcistan, Bulgaristan, Meksika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'den katılım sağlayan halk oyunu grupları ülkelerine özgü danslarla renkli görüntüler oluşturdu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar