27 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇİFTELER’DE VATAN YAHUT SİLİSTRE TİYATROSU…

Eskişehir Ülkü Ocakları, Çifteler’de ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenledi.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları, Genel Merkez tiyatro ekibi tarafından sergilenen Vatan Şairimiz Namık Kemal'in ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosunu Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un talimatıyla, uzun yıllardır tiyatro gösterisi düzenlenmemiş Çifteler Türk Dünyası Kültür Evinde gerçekleşti.
 
170 kişi kapasiteli Türk Dünyası Kültür Evinin dolup taştığı görüldü.
 
Çifteler Ülkü Ocağı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen program Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler mülki, idari amirler, Yunusemre, Odunpazarı ve Tepebaşaı Ülkü Ocak başkanları ve yönetimleri, Eskişehir Ülkü ocakları yönetimi, MHP Çifteler ilçe teşkilatı, STK temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 
Program açılışın ardından sırasıyla Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Çifteler Kaymakamlığına vekalet eden Mahmudiye Kaymakamı Salih Sak ve Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un konuşmaları ile devam etti.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy konuşmasında ‘Ülkü Ocakları Eğitim ve kültür Vakfı olarak kurumsal ismimizden de anlaşılacağı üzere Türkiye genelinde Eğitim ve Kültür sanat seferberliği başlattık. Bu minvalde bu tür etkinlikleri Eskişehir’in kırsal bölgelerine de yaymak istiyoruz. Geçtiğimiz ay onlarca yıldır tiyatro gösterisi düzenlenmeyen Seyitgazi- Kırka'da ‘Vatan Yahut Silistire’ tiyatrosu düzenlemiştik. Bugün Çifteler ilçemizdeyiz. Benzeri faaliyetlerimiz ve eğitim seminerlerimiz ile kendimiz anlatmaya devam edeceğiz. Ülkü Ocakları bir kültür hareketidir. Kırsal bölge faaliyetleri de bizim sistematiğimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve artarak devam edecektir. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi, bizi bu gururlu etkinliğimizde yalnız bırakmayan ülküdaşlarımıza ev tüm katılımcılarımıza minnetlerimizi sunuyorum.’ dedi.

Sonrasında ‘Coşkulu ve maneviyat dolu bir atmosferde gururla sergilenen bu anlamlı eser salonda bulunan herkes tarafından büyük beğeni ile izlendi.’

Gösteri toplu fotoğraf çekimi ve plaket takdimi ile sonlandı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.