31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SÖZCÜKLER SERGİSİ AÇILDI

Tekstil sanatının tanıtılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen Sözcükler Tekstil Sanatı Sergisi açıldı. Açılışta konuşan sergi küratörü Yüksel Şahin, sanata verdiği destek dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

Müzeler Kompleksi’nde açılışı gerçekleştirilen ve içinde 12 sanatçının eserlerinin yer aldığı Sözcükler Tekstil Sanatı Sergisi, sanatsever Eskişehirlilerin ilgisi ile açıldı. Sergi açılışında konuşan Prof. Yüksel Şahin, sanata verdiği değer dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Açılışta konuşan Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, sergiye emek veren tüm sanatçıları tebrik etti. Eskişehir’in gerçek bir kültür sanat şehri olduğunu belirten Çabuk “Eskişehir’in bugün kültür sanat şehri olarak anılıyor olmasında Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in büyük emekleri var. Senfonisiyle, tiyatrosuyla, her yıl düzenlenen opera bale günleriyle, açılığını gerçekleştirdiğimiz birbirinden kıymetli sergiler ile Türkiye’de örnek gösterilen bir kent olduk. Ben başta sanata değer veren hemşehrilerimize ardından da sanatın ve sanatçının destekçisi belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen sergiyi ilk günden yüzlerce sanatsever ziyaret etti. Sergi 4 Ekim tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi Müzeler Kompleksi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.