4 Ağustos 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜYAP ‘Eskişehir 2.Kitap Fuarı’ nın Açılışı Gerçekleştirildi

TÜYAP ‘Eskişehir 2.Kitap Fuarı’ nın Açılışı Gerçekleştirildi
  • 11 Aralık 2019 Çarşamba
  • 1789 kez okundu

Eskişehir Valiliğince desteklenen, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından hazırlanan ‘Eskişehir 2.Kitap Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.
ETO Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Emine Nur Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer,  kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve fuarda yer alan firma temsilcileri katıldı.

Geçen yıl ilki açılan kitap fuarının bu yıl ikincisini açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Vali Çakacak, programın açılış konuşmasını yaparak, “Bu fuarlara Eskişehirli hemşehrilerimiz başta olmak üzere çevre illerden on binlerce kişi katıldı. Yüzlerce iş görüşmesi yapılıp, milyonlarca liralık iş bağlantısı kuruldu. Bunların hepsi çok sevindirici hadiseler.” dedi.

Vali Çakacak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

 “Medeniyetler edebiyat, kültür ve sanat adına ortaya koydukları değerleri sonraki nesillere yazı ve kitaplarla intikal ettirirler. Yaptığımız ve ortaya koyduğumuz çalışmaların kaybolmaması ve onların yeni nesillerle buluşması için teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin tüm bunların kaydı gerekiyor. İşte bu kaydın en güzel şekli kitaplardır. O yüzden tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi okullarımızda, evlerimizde ve her yerde kitap okumaya teşvik ediyoruz.  Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte genç-yaşlı demeden bütün dünyayı etkileyen dijital bir bağımlılık ortaya çıktı ve maalesef hızla da yayılıyor. Öyle bir bağımlılık ki gençleri, çocukları derslerinden, büyükleri işlerinden ediyor. Aile bireylerini ev içinde ortak hareket etmekten bile alı koyuyor. İnsanı ve toplumun huzurunu etkileyen her türlü bağımlılıktan uzak durmalıyız.”

Konuşmaların ardından 10-15 Aralık 2019 tarihleri arasında sürecek olan fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak ve beraberdeki protokol üyeleri, fuar alanındaki stantları gezdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.