6 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birlik Vakfı’ndan Pazartesi Konuşmaları

Birlik Vakfı’ndan Pazartesi Konuşmaları
  • 11 Aralık 2019 Çarşamba
  • 1679 kez okundu

Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Pazartesi Konuşmalarının bu haftaki konuğu Araştırmacı Ahmet Şekercioğlu oldu. Her ayın ikinci pazartesi günü Peygamber Efendimizin hayatı (Siyretü-n Nebiy)konulu derslerini gerçekleştirecek olan Şekercioğlu bu haftaki programda Hz. İbrahim’i anlatarak derslerine başlamış oldu.

Şekercioğlu dersine “Peygamber Efendimiz 4 yaşında koyunları otlatırken beyaz elbiseli iki adam geldiler. Peygamber Efendimizi yatırdılar, göğsünü yardılar, kalbini çıkardılar. Altın tas içinde getirdikleri karla kalbini yıkadılar. Efendimiz daha sonra bunu Medine’de sorulan bir soru üzerine bizzat anlatmıştır. “ sözleri ile Şakk-ı Sadr olayını anlatarak başladı.

Dersin devamında Peygamber Efendimizin annesinin yanına gelişini onunla beraber yaşamaya başlamasını anlattı.  Şekercioğlu “Çocuğu annesine kavuştu. Bir süre sonra kocasına olan hatırasını unutamamıştı. Kocasının mezarını ziyaret etme arzusu düştü içine. Cariyeleri Ümmü Eymen ve Efendimizi aldılar yanına 2 deveyle yola düştüler. Babası Abdullah’ın mezarına ziyaretten sonra dönüş yolunda Ebva’da Hz. Âmine hastalanıyor ve orada vefat ediyor.” sözleri ile Efendimizin çocukluk dönemi yaşantısına giriş yaptı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.