27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

’Dördüncü Cemre’ şiir dinletisinde, şehit ve gaziler için şiirler okundu

Eskişehir'de düzenlenen 'Dördüncü Cemre' şiir dinletisinde; şehit ve gaziler için şiirler okundu ve şiirler okunurken duygulu anlar yaşandı. Düzenlenen etkinliğe; şairler, yazarlar, sanatçılar ve ozanlar katıldı.

Sinerji Hareketi Derneği Başkanı Soner Çam her hafta düzenli ve çeşitli konularda etkinlikler düzenlediklerini belirterek yaptığı açılış konuşmasında, ''Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ve gazilerimize Allah'tan şifa ve sağlık diliyoruz. Bu etkinliğimizde; şehit ve gazilerimiz için şairlerimiz şiirlerini okuyacaklardır. Derneğimiz; Türk kültürü üzerine araştırma yapan, düşünce, sanat ve bilim insanın bir araya gelerek kurdukları dernek olup, çalışmaları bilimsel bir disiplin altında yapmayı ve sunmayı amaç edinmektedir'' dedi.  Eskişehirli araştırmacı yazar ve şair Ahmet Urfalı etkinliğin organizesi ile ilgili yaptığı konuşmasında,''Dördüncü Cemre’  şiir dinletisi; şehit ve gazilerimiz için okunan şiirler, çalınan ezgiler ve söylenen ağıtlarla duygu dolu anlara sahne oldu'' dedi. Etkinliğin sunumunu sanatçı  Fatma Gül Özcan  yaptı. Etkinliğin onur konuğu da şair Esat Anık oldu. Etkinliğe katılan ozanlardan İsa Kahraman, Behçet Sönmez ve Hasan Bakırcı ezgiler çalıp ağıtlar söylediler.

Programda; şairlerden Ahmet Urfalı, Aydın Çetinkaya, Burhanettin Çil, Gülden Yalçın, İbrahim Gülbay, İsa Kahraman, İsmail Gül, Kadir Fidan, Kadir Güven, Muazzez Ülker Yıldırımkaya, Mustafa Sarı, Necibe Çetinkaya, Ömet Yiyit ve Sevda Çakar şiirlerini okudular. Öykü Yazarı Rukiye Koca Özdemir, kitaplarını tanıtarak bir öykü okudu.

Program sonunda;  Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİAD) Başkanı Aydın Bandırma, Eskişehir Kızılelma Turan Derneği Başkanı Ahmet Hızlan, Ayten Dursun ve Ahmet Urfalı tarafından şairlere, yazarlara teşekkür belgeleri taktim edildi.

HABER / FOTOĞRAF: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.