15 Ağustos 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DEMOKRASİ KAHRAMANLARI TÜRKÜLERLE ANILACAK

Tarihimize kara bir gün olarak geçen 15 Temmuz gecesi, hain darbecilere karşı hayatlarını ortaya koyan demokrasi kahramanlarımız türkülerle anılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, demokrasi zaferimizin dördüncü yıl dönümünde “Kahramanlık Türküleri Konseri” düzenleyecek.

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu (Mehter Grubu) ile İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında dinleyicileriyle buluşacak. 

Beykoz Belediyesinin iş birliğiyle 14 Temmuz saat 21.00’de 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenecek konserin repertuvarında şu eserler yer alacak:

“Yine De Şahlanıyor – Anonim”, “Benden Selam Olsun Bolu Beyine – Anonim”, “Tuna Nehri Plevne Marşı – Beste: Mehmet Ali Bey”, “Uca Dağların Başında – Anonim”, “Asker Olup Vatana Hizmet Eylerem Men – Anonim”, “İzmir’in Kavakları – Anonim”, “Buna Er Meydanı Derler – Anonim”, “O Mübarek Bayrak – Söz: Ekrem Şama / Müzik: Esat Kabaklı”, “Ceddin Deden – Beste: İsmail Hakkı Bey”, “Genç Osman – Anonim”, “Ordunun Duası – Söz: Ali Rıfat Çağatay / Müzik: Muallim İsmail Hakkı Bey”, “Fetih Marşı (Yelkenler Biçilecek) – Söz/Müzik: Yıldırım Gürses”.

Kahramankazan’da “15 Temmuz” Konferansı

Kültür ve Turizm Bakanlığı diğer bir anma etkinliğini ise Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde gerçekleştirecek.

Halkın tek yürek olduğu o gecesinin önemli noktalardan biri olan Kahramankazan “15 Temmuz Konferansı”na ev sahipliği yapacak.

Katılımcıların 15 Temmuz konulu bir sinevizyon gösterimi izleyecekleri konferansta Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Tarkan Zengin konuşmacı olacak.

Etkinlik, 15 Temmuz saat 16.00’da Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nde düzenlenecek. 

“15 Temmuz Şehitleri” Afiş Tasarım Sergisi

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2016 yılında gerçekleştirdiği “15 Temmuz Şehitleri” konulu “Genç Sanat: Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması”nda ödüle layık görülen afişler de yeniden sergiye sunulacak.

Yakın tarihimiz konusunda genç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen ve önceki yıllarda da sergilenen afişler 14-24 Temmuz tarihleri arasında Ankara Millî Kütüphane Sergi Salonu’nda ziyaretçileriyle buluşacak.

“15 Temmuz Şehitleri” Afiş Tasarım Sergisi’nin açılışı 14 Temmuz saat 11.00’de yapılacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.