25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İş Dünyası Temsilcilerinden 15 Temmuz Mesajları

İş Dünyası Temsilcilerinden 15 Temmuz Mesajları
  • 13 Temmuz 2017 Perşembe
  • 5268 kez okundu

TÜGİAD ANKARA ŞUBESİ BAŞKANI ERCAN KAHRAMAN:

“HAİN SALDIRIDAN DEMOKRASİMİZ VE EKONOMİMİZ GÜÇLENEREK ÇIKTI”
Demokrasimiz 15 Temmuz 2016'da, Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısını yaşadı. Ülkemiz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi cuntanın hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Bu hain girişim, meydanlara dökülerek göğsünü tanka, tüfeğe siper en kahraman halkımızın direnişiyle geri püskürtüldü. Bu ihanet girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu; 248 kişi şehit verdik, 2.196 vatan evladı yaralandı. Türk milleti, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle demokrasi destanı yazdı, şer odakların oyununu bozdu.

Türk milleti FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verdiği tepki ile demokrasi ve hukuka ne kadar bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Ekonomik kalkınmanın da en temel şartı demokrasi ve hukuktur. Bu olay, Türk demokrasisinin eskisinden çok daha güçlü bir hale gelmesine vesile olmuştur.

Darbe yaparak meşru iktidarı gasp etmeye yeltenenler bunu başaramadığı gibi olayın ardından ilgili odakların ekonomimizi sabote girişimleri de boşa çıkmıştır. Demokrasimize yönelik bu hain saldırısından ekonomimiz etkilenmemiştir. Ekonomimizin ne kadar güçlü; Türkiye’nin ekonomik alanda tüm dünya için istikrarlı ve stratejik bir ortak olduğu görülmüştür. Her şerde bir hayır da vardır. Türk demokrasisinin güçlenerek çıktığı bu olaydan ekonomimiz de güçlenerek çıkmaktadır.

16 Nisan’daki Anayasa değişikliği ile gerçekleşen sistem değişikliği sayesinde Türkiye; artık onu kimsenin durduramayacağı yeni bir döneme de adım atmıştır.  Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle, milletin seçtiği irade tüm vesayetlerden kurtulmuş, yönetimde çift başlılık son bulmuş, Büyük Türkiye’nin önü açılmıştır. Şimdi ekonomi için daha fazla çalışma zamanı. Yıllar yılı devlete nüfuz etmiş bu hain örgütün unsurlarının temizlenmesine kararlılıkla devam edilirken, aynı zamanda milli ekonomiyi şahlandırmak için devletiyle, özel sektörüyle daha fazla çalışmaya, üretmeye ve Türkiye’yi küresel lider yapmaya devam edeceğiz.

TÜGİAD çatısı altındaki genç işadamları olarak, hain darbe girişimine karşı göğsünü siper ederek demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan kahraman milletimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

MAFSED, BOD VE OTONOMİ Yön. K. Bşk. AYDIN ERKOÇ:

Bundan bir yıl önce ülkemiz Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu cuntanın giriştiği bir darbe girişimi yaşadı. Demokrasimize yönelik Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısı ile karşı karşıya kaldık. FETÖ cuntasının 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı milli iradeyi gasp girişimi, milletimizin tarihe geçen direnişi ve yazdığı demokrasi destanı ile önlendi. Bu hain girişimi, milletçe yekvücut olup göğsümüzü tanka, tüfeğe siper ederek akamete uğrattık. Milletimiz, darbe girişimi karşısında kararlı duruşuyla bir demokrasi destanı yazdı. Şer odaklarının, ülkemizin başarısını çekemeyen dış odakların oyununu bozduk. 

Ülke olarak büyük bir badire atlattık. Ancak her şerde bir hayır da vardır. FETÖ darbe girişimi sonrasında ülkede “milli birlik” ruhu daha da güçlendi. Bu olaydan Türk demokrasisi daha da güçlenerek çıktı. Milletçe tek vücut olup püskürttüğümüz demokrasiye yönelik bu saldırının ardından başlayan, devlete nüfuz etmiş örgüt unsurlarını kararlılıkla temizleme süreci ise hala devam ediyor.

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile demokrasinin ekmek gibi, su gibi hayati olduğunu daha güçlü biçimde idrak ediyor; aynı zamanda milletçe demokrasiye sahip çıkma konusunda dosta ve düşmana güçlü bir mesaj veriyoruz.

Türk milleti FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verdiği tepki ile aynı zamanda ekonomik gelişim ve kalkınma iddiasına, “Büyük Türkiye” idealine de sahip çıkmıştır. Çünkü ekonomik kalkınmanın en temel şartı demokrasidir. Bu olayda milletimiz demokrasiye ve hukuka ne kadar bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Bu olaydan ekonomimiz de güçlenerek çıkmaktadır.

Hükümetimizin açıkladığı teşvik ve yatırım paketleri, yatırım ortamını iyileştirecek, yatırımları özendirecek nitelikte. Komşularla ve AB ile ilişkilerin de düzeleceğine yürekten inanıyorum. Bu da ekonomik ve ticari ilişkilere yansıyacaktır.
Anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan 2017’deki referandumla gerçekleşen sistem değişikliği sayesinde Türkiye; yeni bir döneme de adım atmıştır. Milletin seçtiği siyasi iradeyi tüm vesayetlerden kurtaracak, ekonomi için karar alma süreçlerini de hızlandıracak Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle, çok daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin kapısı aralanmıştır. “Güçlü lider-Güçlü Türkiye” döneminin önü açılmıştır.

Şimdi ekonomi için daha çok üretim ve yatırım zamanıdır. Yıllar yılı devlete nüfuz etmiş bu hain örgütün kalıntılarının temizlenmesine kararlılıkla devam ederken, ekonomimizi büyütmek, ülkemizi kalkındırmak için tüm kesimleriyle milletçe gece gündüz çalışmalıyız.

Biz de ülke genelindeki yasal galericilerin üye olduğu motorlu araç satıcıları derneklerinin üst kuruluşu Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED), Başkent Otomobilciler Derneği (BOD) ve Otonomi camiası olarak sektörümüzün çıtasını yükseltecek, ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak hizmetlere talip olmaya, önemli görevler üstlenmeye, yeni büyük projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Demokrasi tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan hain darbe girişiminin bastırılmasının yıl dönümünü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak idrak ederken MASFED, BOD ve Otonomi ailesi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ve kahraman milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

MÜSİAD ANKARA ŞUBESİ BAŞKANI İLHAN ERDAL:
"DARBECİLERE EN BÜYÜK CEVABI DAHA ÇOK ÜRETEREK, DAHA ÇOK BÜYÜYEREK VERECEĞİZ"

Ülke ve millet olarak; darbeler konusunda çok acı tecrübeler yaşadık, çok ağır bedeller ödedik. Yaşadığımız darbeler sonrası bireysel hak ve özgürlüklerin askıya alınmasıyla birlikte ekonomik krizler de baş göstermiş ve fatura tüm millete kesilmiştir. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini ve güçlenmesini hazmedemeyenler 15 Temmuz FETÖ İşgal ve Darbe Girişimi’yle ülkeyi ve milleti teslim almak istediler. 15 Temmuz Gecesi necip milletimiz; birliği, dirliği, cesareti, kahramanca tavrı ve duruşu ile demokrasiye ve vatanına sahip çıkarak sadece ülkemizin değil, bulunduğumuz coğrafyanın da kaderini değiştirdi, tarihe geçen yeni bir destan yazdı.

Bu alçak Darbe Girişimi, Türkiye’nin siyasi istikrarının yanı sıra ekonomik büyüme ve kalkınma hedeflerine de kastetmiştir. İşgal projesiyle önce ülkenin ve siyasetin dengesini bozmaya; ardından gelen süreçte ekonomiyle son darbeyi vurmaya çalıştılar.

Hain girişimin ekonomimize toplam maliyeti 100 milyar dolar civarında oldu. Ancak güçlü bir ekonomiye sahip Türkiye olarak, ekonomimizi sarsacak, bütün değerleri ve dengeleri altüst edecek bir değişim gerçekleşmedi. Hükümetin ve iş dünyasının aldığı tedbirlerle hızlı bir toparlanma süreci yaşadık. Son 12 aylık dönemdeki ihracat rakamına baktığımızda ihracatın geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,5 artışla 147 milyar 329 milyon dolar düzeyinde gerçekleştiğini görüyoruz. Yaşanan kayıplar, hasarlar ve büyüme rakamlarındaki azalma telafi ediliyor. Ülke olarak, üreticiler ve sanayiciler olarak projelerimizi ve yatırımlarımızı bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ancak bu alçak girişimde 248 kahramanımızı şehit verdik, 2 binden fazla bu milletin evladı gazi oldu. Bunun ne telafisi mümkün ne de acısını unutmak mümkün... Hain Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde vatan uğrunda şehitlik mertebesine ve gazilik onuruna erişmiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle ve duayla anıyorum.
Bundan sonra yapacağımız iş daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok katma değer ve istihdam sağlamaktır. Bir idealimiz var; yarınlarımız için bizler Türkiye’yi daha da büyüteceğiz, ekonominin dayanıklılığını ve derinliğini artıracağız. Bu noktada tüm yurttaşlar olarak sorumluluklarımızı artırıp kendi alanımızda ve sektörümüzde dünyanın en iyisi olarak darbecilere ve darbeci zihniyete en etkili cevabı vermiş olacağız. Önümüzü tıkamaya çalışan darbeciler başaramamıştır, hiçbir zaman da başaramayacaklardır.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar