20 Ocak 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIMIYLA İLGİLİ SÜRE ERTELEME

YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIMIYLA İLGİLİ SÜRE ERTELEME
  • 23 Aralık 2017 Cumartesi
  • 1638 kez okundu

Hatırlanacağı üzere 2014 yılı cirosu 150 bin TL’nin altında olan esnaf ve sanatkarlarımızın kullanmakta olduğu yazarkasaların, yeni nesil yazarkasa ile değiştirilmesi için Maliye Bakanlığınca öngörülen 1 Ocak 2017 tarihi 1 Ocak 2018 tarihine ertelenmişti.

 Maliye Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeyle yukarıda belirtilen esnafımız için yeni nesil yazarkasa kullanma zorunluluğu bir kez daha ertelenmiştir.

21 Aralık 2017 tarihli ve 30277 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 488 sıra numaralı Vergi Usul Genel Tebliğine göre,  2014 yılı cirosu 150 bin TL‘nin altında olan esnaf ve sanatkarlarımız, eski nesil yazarkasalarını, herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın bu cihazların mali hafızası dolana kadar kullanabileceklerdir.

Mali hafızası dolan veya herhangi bir nedenle mali hafıza değişimini gerektiren bir durumda eski nesil cihazlara yeni mali hafıza takılmayacak, bunun yerine yeni nesil yazarkasa kullanılması zorunlu olacaktır.

Mali hafızanın dolması veya herhangi bir nedenle mali hafızanın değiştirilmesi zorunluluğunun doğması halinde, bu durumun meydana geldiği tarihi takip eden 30 gün içinde yeni nesil yazarkasaların alınması ve kullanılması zorunludur.

Bu kararla birlikte ödeme kaydedici cihazlarla ilgili kullanım sürelerinin ertelenmiş olduğunu tüm esnaf ve sanatkarlarımızın dikkatine sunarak, detaylı bilgi almak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın bağlı oldukları meslek odalarına veya muhasebecilerine müracaatlarını bekliyoruz.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar