18 Ocak 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TEI’de Başarılı Olan 36 Kursiyer İşbaşı Yaptı

TEI’de Başarılı Olan 36 Kursiyer İşbaşı Yaptı
  • 14 Şubat 2018 Çarşamba
  • 2771 kez okundu

Türk Havacılık Sektörüne Üst Düzey Nitelikli Teknik Eleman Yetiştirilmesi Programı´na katılan 36 kişi, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ´de (TEI) işbaşı yaptı.

Programa; Vali Özdemir Çakacak, Vali Yardımcıları Aslan Avşarbey ve Akın Ağca, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Ali Mumcu, TEI Genel Müdürü Mahmut Akşit, başarılı olan kursiyerler ve davetliler katıldı.

Vali Özdemir Çakacak, kursiyerlerin işe başlamaları dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı'na değindi.

Meşruiyetini uluslararası hukuktan ve Birleşmiş Milletler ‘in ilgili kararlarından alan bu haklı harekatın ana amacının bölgedeki terör unsurlarının komşu illere, Türkiye'nin il ve ilçelerine zarar vermesini önlemek ve orada yerlerinden edilmiş masum insanlara huzur ortamı sağlamak olduğunu belirten Vali Çakacak, "Afrin bölgesini Mehmetçiğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör unsurlarından arındıracak ve orada yaşayan insanlar evlerine dönerek huzur ortamını soluyacaktır." dedi.

Vali Çakacak, Zeytin Dalı Harekatı'nın, orduların milli ve yerli silah ile mühimmatlara sahip oldukça güçlendiğini gösterdiğini dile getirerek, "Bu itibarla hükümetimizin savunma sanayinin güçlendirilmesine yönelik projeleri kapsamında yüzde 65'i aşan yerli üretime ulaştık. TEI, TUSAŞ, ASELSAN, ROKETSAN gibi son derece değerli kuruluşlarımız son teknolojiyi kullanarak ülkemizin güvenliği açısından büyük ve önemli görevler üstleniyor." ifadesini kullandı.

İşbaşı Eğitim Programları sonucunda, işbaşı yapmaya hak kazananları kutlayan Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İç Anadolu’nun parlayan yıldızı Eskişehir’imizin ve ülkemizin gözbebeği kuruluşlarından birisi olan TEI’de, bugün gerçekleştirilecek olan birbirinden değerli üç törende sizlerle birlikte olmaktan, proje kapsamında işbaşı yapıp ilimizin ve ülkemizin istihdamına katkı sağlayacak kardeşlerimizin işbaşı sevincini paylaşacak olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.”

Türk Havacılık Sektöründe TEI’nin önemli bir yeri olduğunu kaydeden Vali Çakacak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Sizler sıradan bir kuruluşta çalışmıyorsunuz. Sizler bu ülkenin istikbâlini doğrudan etkileyecek projeleri gerçekleştiriyorsunuz. İŞKUR ile TEI’nin 3. kez birlikte düzenledikleri İşbaşı Eğitim Programı’nı başarı ile tamamlayıp bugün işbaşı yapacak 36 kardeşimizin de bu bilinçte ve sorumlulukta olacağından kuşku duymuyoruz. Bu vesile ile bu kardeşlerimize yeni işlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah ilimiz ve ülkemiz için nice başarılara imza atarlar.

Yine bugün TEI’nin kendi güvenliğini daha da sağlamlaştırmak adına Güvenlik Kamera İzleme Merkezi’ni açıyoruz. Bu kapsamda istihdam edilen personel ve kurulan güvenlik kameraları ile 7 gün 24 saat esasıyla bu önemli kuruluşumuzun güvenliğini daha bir üst seviyeye çekeceklerinden eminim. Bu hizmet de hayırlı uğurlu olsun.

Bugün bizi mutlu eden gelişmelerden birisi de güzel bir sosyal sorumluluk örneği. Bugün TEI, kendisine ait olan bir Acil Müdahale Ambülânsı’nı sosyal sorumluluk bilinciyle, ülke kaynaklarının daha da verimli kullanılması ve daha çok kişiye hizmet sunulabilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüze hibe etmektedir. Bizlere bu güzel sosyal sorumluluk projesini takdir etmek ve alkışlamak düşer. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu Acil Müdahale Ambülânsı bir Hızır aciliyeti ile yardıma ihtiyacı olan nice insanımıza yetişir ve onları hayata bağlar.

Başta Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize sağlık ve uzun ömür temenni ediyorum. Bugün işbaşı yapan 36 kardeşimize işleri hayırlı uğurlu olsun diyor, Acil Müdahale Ambülânsı’nın ve Güvenlik Kamera İzleme Merkezi’nin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Devletin istihdama yönelik desteği sözle yapmadığını, taşın altına bizzat elini koyduğunu ifade eden TEI Genel Müdürü Mahmut Akşit de yaptığı konuşmada,  “Türkiye’nin; “Rekabetçi ve özgün güç sistemlerine sahip olma” vizyonunu geçekleştirme misyonunu üstlenen TEI, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği programlar kapsamında ülkemizin istihdam seferberliğine katkı sağlamaktadır.” diye konuştu.

Bugüne kadar gerçekleştirilen İşbaşı Eğitim Programları sonucunda, programa katılım sağlayan 90 kursiyerden başarılı olarak kursu tamamlayan 70 kursiyere istihdam edildiğini bildiren Genel Müdür Akşit, TEI ve İŞKUR tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen programa katılan 41 kursiyerden başarılı olan 36 kişiye iş imkanı sağlandıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından yeni işçilerin personel kimlik kartları; Vali Özdemir Çakacak ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit tarafından verildi.

İşbaşı eğitim programından sonra TEI bünyesinde hizmet veren acil müdahale ambulansının daha fazla kişiye hizmet sunabilmesi amacıyla Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne hibe edilmesi törenine geçildi. Vali Çakacak ve Genel Müdür Akşit tarafından ortak hibe protokolüne imza atılmasının ardından acil müdahale ambulansı İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Daha sonra TEI’de yürütülen güvenlik iyileştirmeleri kapsamında, tesisin kritik noktalarını görüntüleyerek kayıt altına alan 104 güvenlik kamerasının, 7/24 esası üzerinden izlenmesi için kurulumu yapılan merkezin açılışı Vali Çakacak, Genel Müdür Akşit ve beraberlerindeki heyet tarafından yapıldı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar