22 Mart 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kalkınmanın anahtarı ESO olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan; Kalkınmanın anahtarı ESO olacak
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Sanayi Odası seçimleri sonrası Başkan seçilen Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ESO’da gerçekleşen ziyarette konuşan Karacan, “Eskişehir'in adını dünyaya duyuracak önemli kuruluşlarımız var. Kentteki sanayiyi ileriye taşıyacak ESO'nun Yönetim Kurulu inanıyorum ki çalışmalarında başarılı olacaktır” dedi.

Sanayicinin önündeki engelleri kaldırma görevinin kendilerinde olduğunun üzerinde duran Karacan, “Hükümet ve parti kanalında bize düşen görev, atılan her adımda 5-10 adım koşmamızdır. Sanayicinin sorunlarına çare bulmak için buradayız. Kalkınma, yerelden başlayıp genele gider. Kalkınmanın yerelden başlamasını gerekiyor. Bu da Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir'dir” diye konuştu.

Eskişehir’in çok güzel temsil ediliyor 
Ziyaretin çok anlamlı ve özel olduğunu ifade eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise, son 3 gündür Eskişehir sanayisine yönelik Harun Karacan’ın çok önemli katkıları olduğunun altını çizdi.

Eskişehir sanayisi Ankara’da bakanlıklar nezdinde çok güzel bir şekilde temsil edilebildiğini işaret eden Kesikbaş, “Bize bu anlamda çok büyük destekler veriyor kendisi. Şimdide bizleri ziyaret ederek bizleri onurlandırdı.  Sanayide ve sanayicilerle işbirliği içinde olması bizler için çok büyük umut verici. Bu anlamda kendisine çok teşekkür etmek istorum” dedi.

Bundan sonra hep birlikte çok güzel işler başarılacağını söyleyen Kesikbaş, buna inançlarının tam olduğunu belirtti.

18 yıllık sorun çözüldü
Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında Eskişehir’de son 18 yıldır çözülmeyen Eskişehir Endüstriyel Enerji santrali sorununun çözüldüğünü açıklayan Kesikbaş, “Sorunun çözülmesinde Harun Bey’in katkıları ve desteği çok olmuştur. Umarım bundan sonra gerek TOBB gerekse hükümetimizle olan ilişkilerimizde her zaman yanımızda olduğunu hissetmek bizler için önemli ve güven vericidir. Bizde bundan sonra projelerimizle kendisinden bu desteği alacağımıza inancımız tam ve hep birlikte Eskişehir sanayisini ileri noktalara taşıya bileceğimizde biliyoruz. Ben, yönetim kurulundaki, meclisteki arkadaşlarım, bizle seçime giren Eskişehir sanayisi de bundan sonra sürekli bir şekilde çalışıp araya kapatacağız” diye konuştu. 

Uzlaşıyla çözüldü
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın konuşmasından sonra, değerlendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, iki kurum arasındaki mahkemelik olan santral konusunun, uzlaşıyla çözüldüğünü hatırlatarak, “Mühim olan Eskişehir’e hizmet eden 2 kurumun Eskişehir’e hizmet etmeye devam etmesi ve sanayiciye fayda sağlamasıdır. Zarar görmemesidir. Mühim olan kurumlarında birlikte zarar görmemesidir.  Önemli olan uzlaşıyla bakanlığımızın uygun görmesiyle çözülüp yoluna girmesidir” dedi. 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar