16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yetiştiricilerimize Yüksek Vasıflı Anadolu Merinosu Damızlık Koç Dağıtımı Yapıldı

Yetiştiricilerimize Yüksek Vasıflı Anadolu Merinosu Damızlık Koç Dağıtımı Yapıldı
  • 14 Haziran 2018 Perşembe
  • 1303 kez okundu

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan ALKAN’ ın katılımıyla 07.06.2018 tarihinde, Çifteler ve Han İlçelerimizde Damızlık Koç dağıtım töreni düzenlendi.

İl Müdürü Erkan ALKAN, Damızlık Koç Dağıtım Töreninde yaptığı açıklamada; 

İl Müdürlüğümüzce, “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında Çifteler İlçemizde 16 yetiştiriciye 56 adet ve Han İlçemizde 9 yetiştiricimize 36 adet olmak üzere, iki İlçemizde 25 yetiştiricimize toplam 92 adet damızlık Koç dağıtımı yapıldığını belirtti.

İl Müdürü ALKAN, dağıtılan Damızlık Koçların İl Müdürlüğümüzce oluşturulan uzman ekip tarafından TİGEM Polatlı Tarım İşletmeleri Müdürlüğü’nden yüksek vasıflı Anadolu Merinosu ırkı hayvanlar arasından seçildiğini ifade etti.

 “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında, yetiştiricilerin elinde bulunan koyun sürülerine yüksek vasıflı Damızlık Koç katılımıyla kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliğinin arttırılacağını ifade eden ALKAN, Önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek olan Proje sayesinde İlimiz küçükbaş hayvancılığında genetik ıslah sağlanacağını belirtti.

 İl Müdürü ALKAN, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde verim artışı sağlayacak olan Projenin İlimiz ve Ülkemiz hayvancılığının gelişmesine katkı sağlamasını temenni ederek, Projede emeği geçen tüm personele teşekkür etti.
Yetiştiricilerimizde proje sayesinde Yüksek vasıflı Damızlık Koçlarını teslim almaktan ve bundan sonra daha verimli ırklarla Küçükbaş hayvancılık yapacak olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, İl Müdürümüz ALKAN’ a teşekkür ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar