24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESO ’dan TÜMSİAD a Ziyaret

Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, (ESO) Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Üyelerini TÜMSİAD da Ağırladı.

TÜMSİAD'a yaptığı ziyarette Yönetim Kuruluna Konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “İhracatla ama nitelikli ihracatla büyümek istiyoruz. Şehrimizin geleceği bu yönde diğer yandan mesleki eğitim konusu olmazsa olmazlarımızın başında. Bu konuda da gelişme kaydetmek istiyor ve çalışıyoruz” dedi.

Kesikbaş, Eskişehir’deki iş kümeleri ile olan diyaloğun daha da artacağını belirterek, “Eso ve kümelerimizi oluşturan firmalarımız bundan sonra daha çok projede ve işbirliğinde olacak. Ayrıca yeni kümelerin kurulması için çalışmalara başladık. Birlikte işbirlikleri geliştirmek şehrimiz sanayisi için oldukça önemli.

Eso’nun başlattığı ve insan kaynakları veri tabanı oluşturma çalışmalarına da kümelerin katkı sunabileceğini bildiren Başkan Kesikbaş, “Eso’nun doğru çalışanları doğru işe yerleştirmek için başlattığı projede, seramik kümemiz firmalarının da çalışan ihtiyacı karşılanabilecek. Unutmamak gerekir ki Eso’nun birinci önceliği şehrinin ve üyelerinin gelişimine katkı sunmak” ve “Rekabetçi gücümüzü arttırabilmemiz için bundan sonra inovasyon, Ar-Ge, tasarım gibi konulara yatırım yapmak gerekiyor diye konuştu. Tümsiad ve Eso nun ortak projelerde beraber çalışması gerektiğini söyleyen Kesikbaş beraber yapacağımız ortak projelerde Eskisehir tüccarına faydalı çalışmaların çıkacağına söyledi.

Tümsiad ında başarılı çalışmaları olduğunu Eso adına Tümsiad Başkanı Engiz'e Teşekkür Etti.

Eskişehir Tümsiad Başkanı Ali Engiz, Tümsiad'ın yaptığı çalışmaları anlattı. Üyelerimizden sanayici ve ticaret erbabına sürekli ziyaretler de sanayici ve tüccarımızın beklentilerini bildiğini ve onların yanında olarak her türlü desteği verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini vurguladı. Yaptıkları ziyarette Eso ve Tümsiad ın beraber çalışmasın da Eskişehir li tüccarımıza fayda olacağını amacımız ve gayretimizin aynı oldunu söyledi.

Başkan Engiz yaptıkları ziyaretten dolayı Eso Başkanı Kesikbaş a Teşekkürlerini iletti...Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar