16 Temmuz 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ULAŞIMA YAPILAN ZAM FAHİŞ

ULAŞIMA YAPILAN ZAM FAHİŞ
  • 13 Eylül 2018 Perşembe
  • 1662 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME’nin toplu ulaşım ücretleri yaptığı zamlara TÜKODER’den tepki geldi. TÜKODER Şube Başkanı Gündoğan, “Toplu taşıma ücretlerine yüzde 25-30 arasında zam yapıldı. Bu zamlar çok fahiştir ve yeniden gözden geçirilmeli, kaldırılmalıdır” dedi

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi’nin aldığı karar sonrasında 10 Eylül 2018 tarihinden geçerli olmak üzere toplu taşıma ücretlerine yüksek oranda zam yapılmıştı. TÜKODER Şube Başkanı Dilek Gündoğan yaptığı açıklamad azam kararına tepki gösterdi.

“MAĞDURİYET YARATACAK”
Gündoğan, “Alınan kararla Akıllı Eskart fiyatı 2 liradan 2 lira 50 kuruşa, indirimli Akıllı Eskart fiyatı 1 lira 35 kuruştan, 1 lira 60 kuruşa yükselmiş oldu. Akıllı tek geçişlik Esbilet 2 lira 70 kuruştan, 3 lira 50 kuruşa yükseldi.  Tek geçişlik indirimli Esbilet ise 2 lira 55 kuruştan 3 lira 25 kuruşa yükselirken tüketicilerin otobüs veya tramvaylardan yaptığı aktarma ücreti artık 30 kuruş yerine 35 kuruş oldu. Minibüs fiyatları ise 2 lira 25 kuruştan 2 lira 75 kuruşa yükseldi. Ayrıca S plakalı özel servis araçlarının ücretlerine de zam geldi. Tüketicinin zamlara karşı zorlandığını ifade eden Gündoğan, “UKOME’nin bu kararı ile toplu taşıma ücretlerine yüzde 25-30 arasında zam gelmiş oldu. Tüketiciler ulaşıma gelen bu zamla ekonomik olarak biraz daha sıkıntıya düşerken okulların açılması ile öğrenciler de maddi anlamda mağdurluk olacaktır” dedi.

“GÖZDEN GEÇİRİLMELİ, KALDIRILMALI”
Yapılan söz konusu zamların fahiş olduğunu söyleyen Gündoğan, “Üretim ve hizmet şartlarında meydana gelen her olumsuz durumun faturasını tüketiciler ödemektedir. Bu sebeple ulaşıma yapılan zammı doğru bulmuyor tüketiciler adına yeniden gözden geçirilmesini ve kaldırılmasını talep ediyoruz” dedi.

2EylülGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar