26 Haziran 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Enflasyona karşı topyekûn seferberlik

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı" hakkında değerlendirmede bulunan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş,  “Ülkemizde hızlı kur ve faiz artışlarıyla hareketlenen enflasyona karşı bir seferberlik başlatıldığını görüyoruz.  Ancak programın başarılı olmasında temel noktasının toplumun çoğunluğu tarafından kabul görmesi var. Programı biz de destekliyoruz” dedi.
Programda dikkat çeken unsurun,  enflasyonla mücadelede toplumun tüm katmanına yayılması olduğunu ifade esen ESO Başkanı, holdinglerden sanayicilere, perakendeciden esnafa, KOBİ’lerden bankalara gönüllü olmak kaydıyla bu programa katılacaklarını belirtti.

Stratejik üretime destek
 Programda sanayiciler için en dikkat çeken konu başlıklardan birinin yerli üretime yapılan vurgu kadar, yüksek katma değerli stratejik üretimin desteklenmesi olduğunu anlatan ESO Başkanı, ihracatçının desteklenmesinin de önemli olduğunu vurguladı.

Programla beraber teknoloji verimliğine bağlı yeni bir ekonominin inşa edilmesi gerektiğini işaret eden Kesikbaş, “Sanayicilerimizde kamuda aynı gemideyiz. Ülkemizi ileriye taşıyacaksak bunu hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar