22 Mayıs 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KALİTELİ ÜRETECEĞİZ YERLİ TÜKETECEĞİZ

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz ekonomik sıkıntıyı en az zararla kapatmak için yerli üretime önem verilmesini ve yerli ürünlerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomik kriz dünyanın bir çok ülkesini etkilediği gibi yatırımcılara kaliteli üretin tüketicilere de yerli tüketim çağrısında bulundu. Yerli üretime destek verilmesi gerektiğini ve milli gelirim artırılması için çeşitli alanlara para akışı saglâyâcâk çeşitli alternatif kaynaklar sağlamalıyız.

Engiz; Daha önce söylediğimiź gibi ekonomik savaşlar başlıyor. Sadece Türkiye değil tüm dünya ile alakalı bir sorun.
Peki ne yapmamız lazım kendi içimizde kendi kendimizi destekleméli israfdan uzak durmalı kendi içimizde plânlar yapmalıyız.

Ülkemiz çok güçlü bir ülke hedefleri olan ve Dünyada söz sahibi ve daha güçlenerek büyüyen bir ülke bununla birlikte büyük dünya kuruluşları planlarını ülkemiz üstüne oynamaktadır.

Şehrimiz içinde aynı şeyler söz konusu harcâmâlarimizi dikkatli yapmâli ve israfdan kaçınmalıyız. Firmaların fırsat düşkünlüğü yapamamaları lazim milli ve mânevi değerlerimizi unutmamalıyız.

15 Temmuz ruhu ortaya koyup birbirimize kenetlenmeliyiz üretici ve tüketici aynı ortak noktada buluşmalı yerli üretim ve yerli tüketime yönelmeliyiz.

Krizi ranta çevirmemeliyiz sanayide sağlık da turizmde akılcı ve kararlı adımlar atmalıyız. İş dünyası ortak noktada buluşmalı ve birbirini desteklemeli ve şehrin yerel yöneticileri buna destek olması gerekiyor.

Daha önce belirttigim gibi kimse fırsatçılık yapıp halkını ve milletini kazıklamamalı ki Ülkemiz ve milletimiz bu krizden büyüyerek çıkacaktır. Bu konuda devletimize ve milletimize olan güvencimizi vurgulamak istiyorum. Zor zamanda ortak paydada hep beraber hareket etmişizdir.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar