24 Mart 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Açık iş sayısı: 19 bin 373

İşkur İl Müdürü Hasan Yoldaş, işçi bulamayan iş sayısının ise 19 bin 373 olduğunu ifade etti. Yoldaş, “Eskişehir’de açık iş olmasına rağmen insanlar iş beğenmezlik ve ücretlerin düşük olması nedeniyle işe gitmiyor” dedi.

İstikbal gazetesinin manşetine taşıdığı Eskişehir İşkur güncel bilgilerine göre Eskişehir'de 32 bin işsiz bulunuyor. Buna karşılık 19 bin 373 işçi için iş verenler de kuruma kayıtlı olarak işçi bekliyor.

İstikbal gazetesinin haberindeki verdiği bilgiler şöyle:

İşkur İl Müdürü Hasan Yoldaş, işsizlik rakamları hakkında bilgi verdi.  Eskişehir’de şu anda işsiz olarak görünen kişi sayısının 32 bin 170 olduğunu söyleyen Yoldaş,  işçi bulamayan iş sayısının ise 19 bin 373 olduğunu ifade etti. Yoldaş, işsizlik ödeneği ile ilgili de kendilerine 12 bin 600 müracaat olduğunu kaydetti.

Kurumlarına bağlı kayıtlı işsiz sayısının 32 bin 170 olduğunu ifade eden Yoldaş, “Eskişehir’de açık iş olmasına rağmen insanlar iş beğenmezlik ve ücretlerin düşük olması nedeniyle işe gitmiyor” dedi.

İşkur İl Müdürü Hasan Yoldaş, Eskişehir’de şu anda işsiz olarak görünen kişi sayısının 32 bin 170 olduğunu söyledi.
Kurumlarına bağlı kayıtlı işsiz sayısının 32 bin 170 olduğunu ifade eden Yoldaş, işçi bulamayan iş sayısının ise 19 bin 373 olduğunu ifade etti. Yoldaş, “Eskişehir’de açık iş olmasına rağmen insanlar iş beğenmezlik ve ücretlerin düşük olması nedeniyle işe gitmiyor” dedi.

Açık iş sayısının 19 bin 373 olduğunu kaydeden Yoldaş, “Açık iş ne anlama geliyor? İşçi lazım ama kişi işçisini bulamıyor. Bu 19 bin 373 açık işe biz 9 bin 795 kişiyi yerleştirmişiz. Yani yüzde 51’ine adam yerleştirmişiz. Eskişehir’de açık iş olmasına rağmen insanlar iş beğenmezlik ve ücretlerin düşük olması nedeniyle işe gitmiyor” dedi.

“İŞSİZLİK ÖDENEĞİNE 12 BİN 600 KİŞİ BAŞVURMUŞ!”

İş yeri ziyaretlerine çıktıklarını kaydeden Yoldaş, “Meslek danışmanlarımızla beraber. 7 bin 307 ziyaretimiz var. Okul ziyaretlerine de önem veriyoruz. Okulları da 303 defa ziyarette bulunmuşuz. Özellikle meslek seçimi, yer planlaması, iş görüşmesine gidildiğinde nelere dikkat edilecek bu konularda bilgi veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İşsizlik ödenekleri hakkında da bilgi veren Yoldaş, “İşsizlik ödeneği ile ilgili bize toplam 12 bin 600 müracaat olmuş. Biz bu 12 bin 600 müracaatın yaklaşık 6 binine maaş bağlamışız. İşsizlik ödeneği ödüyoruz. Toplam işsizlik ödeneği için verdiğimiz para ise bugüne kadar 35 bin 500 lira” şeklinde konuştu.

istikbalgazetesi.com

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar