24 Mart 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

LOKANTACILAR KENDİ MİLLİ YEMEK KARTINI ÇIKARDI

Türkiye Lokantacılar Federasyonu Denetim kurulu üyesi Eskişehir Lokantacılar Odası  Başkanı Bahar Bilen’inde arasında bulunduğu çalışma ekibinin girişimleri ile BBDK onaylı Türkiyenin ilk milli yemek kartı “ YEMEKMATİK”  piyasada yerini aldı.

 Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen  yaptığı açıklamada hayata geçen ilk yerli kart Yemekmatik, işyerlerini pos kirası ve yüksek komisyondan kurtaracak, kullanıcılara da cazip alış veriş  indirimler sağlayacak.

Yeme içme sektörü bankacılık sistemine entegre ilk yerli yemek kartına kavuştu. Aralık ayı itibarıyla kullanılmaya başlanacak “Yemekmatik” ile restoranlar pos cihazı ve yüksek komisyon bedeli ödemekten kurtulacak

Türkiye’de 7 milyar TL büyüklüğe sahip olan yemek kartı sektörü, yerli bir oyuncuya kavuştu. Yeme-içme sektörünün anayasal yetki ve sorumluluk sahibi tek kuruluşu Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu’nun uzun çalışmaları sonunda alt yapısını oluşturduğu Yemekmatik yemek kartı platformu, yerli teknoloji firması İnfoteks’in ve iş ortağı olan QNB Finansbank ve türkpara’nın geliştirdikleri altyapı ve BKM’nin TROY sistem desteği ile hayata geçiyor. Önümüzdeki hafta bir başka büyük özel bankanın da sisteme dahil olacağı belirtildi. Yemekmatik’in aralık ayından itibaren geniş üye işyeri ağında kullanılmaya başlayacağını belirten Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Denetim kurulu üyesi Bahar BİLEN Türkiye’de 81 il, 957 ilçede 130 binin üzerinde  üye sayısına sahibiz. Bu yıl Eskişehirimizin’de bulunduğu  pilot bölgelerde testlerini yaptığımız Yemekmatik, kısa zamanda tüm üye iş yerlerimize yayılarak, Türkiye’nin en geniş üye ağına sahip yemek kartı olacak” dedi.

 Yapılan lansman’da Türkiye Lokantacılar Federasyonu Genel Başkanı E.Aykut Yenice ve  Yemekmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz da ilk etapta 50 bin üyeyi 6 ay içerisinde sisteme entegre etmek istediklerini ifade ederek “Bu da yaklaşık yarım milyon şirketin kartını kullanmak anlamına geliyor. Üyelerimizi kart komisyon yükünden kurtarmak istiyoruz. Yemek kartı sektöründe üye işletmelerin POS cihazı, sistem kullanım bedeli gibi maliyetlere katlanması gerekiyor. Oysa ülkenin kaynaklarının daha verimli kullanılması gereken bir dönemdeyiz. Geliştirilen model ile Yemekmatik yemek kartlarının üye işyerlerinde kullanımı ile depozito ve sair adlar altında görünmeyen bir ücret talep edilmeyecek. Türkiye’nin genelinde bu hizmeti vereceğiz, böylece pastayı daha fazla büyüteceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

YEMEK MATİK E-PARA ALT YAPISINA SAHİP

e-Para özelliğine sahip Yemekmatik Kartların banka posları ve Bankalar arası Kart Merkezi sistemlerinden geçtiği için güvenli bir altyapıya sahip olduğunu dile getiren Yavuz şunları kaydetti: Türkiye’de ilk defa adeta banka kartı gibi bir yemek kartı tasarlandı. Üye işyerleri için ayrı bir cihaz alma ve yazılım yükleme zorunluluğu olmadan işletmelerinde bulunan anlaşmalı mevcut banka terminallerini kullanarak Yemekmatik sistemine dâhil olabilecekler. Bu durum işletmelere maliyet avantajı sağlayacak.

www.eskisehiryemeksiparis.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar