23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’DE TÜMSİAD’DAN BÜYÜK BULUŞMA

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir şubesinin ve Eskişehir Sanayi Odasının (ESO) işbirliği ev sahipliğinde 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşelerinin katılımıyla büyük bir buluşmaya imza atmaya hazırlanıyor. 13-15 Kasım'da gerçekleştirilecek "Eskişehir-Afrika Ülkeleri Turizm ve Sanayi İş Konseyi" toplantısına 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri katılacak. İlk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanan Eskişehir bu toplantıyla birlikte Afrika ülkeleri ile arasında turizm,sanayi, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birlikleri sağlamayı amaçlıyor

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir şubesince 23 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşelerinin katılımıyla organize edilen "Eskişehir-Afrika Ülkeleri Turizm ve İş Konseyi" toplantısı, 13-15 Kasım'da gerçekleştirilecek.

TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, yapılacak programın İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu şehri Eskişehir’de ilk defa düzenlenecek olmasıyla birlikte Afrika ülkeleri ile arasında turizm,sanayi, ticaret ve eğitim sektörlerinde güçlü bağların kurulması ve yeni iş birlikleri sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Engiz, “Şehrimizin sanayi, turizm ve eğitimden daha çok ülkemizin 2023 hedeflerinde, ihracatın artmasında büyüyen, hızlı gelişen Eskişehir'in ilerlemesine katkısına olan inancımız tamdır.” sözlerini de açıklamalarına ekledi.

“TEKNOLOJİ VE EĞİTİM ŞEHRİ OLARAK TANINMAK İSTİYORUZ”
Ali Engiz, Eskişehir sanayisinde üretilen ürünlerin Afrika pazarında da yerini alması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerinin de altını çizdi.

"Eskişehir'de üretilen ürünlerin Afrika ülkelerinde bilinmesi ve ihracatın artması, kentimizin turizmine katkıda bulunması çok önemli” diyen Engiz, “Bunun yanı sıra 3 üniversitemizle teknoloji ve eğitim olarak şehrimizin tanınması için böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Konsey toplantısının kentimizdeki ticaret hacminin genişletilmesi, turizm gelirlerinin artması ve eğitim iş birliklerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ülkemizin ve Eskişehir sanayisinin gelişmesi, eğitim, kültür ve sanat alanında birçok önemli projeyi Türk ve Afrikalı yöneticilerle paylaşacağız." açıklamasında bulundu.

Afrika’dan gelecek olan büyükelçileri ve ticaret ataşelerini ağırlamalarının kendileri için bir onur olduğunu ifade eden Engiz, Afrika ülkelerinden Eskişehir'e gelecek temsilcilerle toplantının ardından ikili görüşmeler gerçekleştireceklerini ve fabrika gezilerine katılacaklarını belirtti.
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar