23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çimsa, Eskişehirliler ile Ramazan’ın bereketini paylaştı

Çimsa, Eskişehirliler ile Ramazan’ın bereketini paylaştı
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 2936 kez okundu

Sabancı Holding iştiraki ve Türkiye çimento sektörünün yenilikçi şirketi Çimsa, Tepebaşı Belediyesi iş birliğiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da halk iftarı gerçekleştirdi. 16 Mayıs akşamı düzenlenen iftar yemeğinde Hisar Mahallesi sakinleri, Çimsa yöneticileri ve iş ortakları Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştı.

Yaklaşık 50 yıldır Türkiye’nin Sabancı’sından aldığı güç ve vizyon doğrultusunda sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefiyle hareket eden Çimsa, Eskişehir Fabrikası’nda yürüttüğü beyaz çimento yatırımını 2018 yılında tamamlayarak, I. Üretim Hattı’nın hem gri hem beyaz klinker üretebilecek şekilde modifikasyonunu tamamladı.

Çimsa Eskişehir Fabrikası, Türkiye’nin alternatif yakıt kullanım oranı en yüksek çimento tesisi olarak sektörde öne çıkıyor. Aynı zamanda, alternatif yakıt kullanım oranı ile atıklardan doğan çevresel etkilerin en aza indirilmesine ve sağladığı enerji geri kazanımı oranı ile döngüsel ekonomi prensiplerine katkıda bulunuyor.

Çimsa Hakkında

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 1972 yılında Mersin’de kurulmuştur. Çimsa bugün; Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. Beyaz çimento alanında dünyanın ilk iki markasından biri olan Çimsa; Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir. Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır. Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum aluminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar