17 Kasım 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINA 2019 YILI İLK MAHSÜL ARPA GELDİ

ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINA 2019 YILI İLK MAHSÜL ARPA GELDİ
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • 1679 kez okundu

Eskişehir Ticaret Borsasına 2019 yılı ilk Mahsul Arpa, Beyazaltın Mahallesi çiftçilerinden Anıl AYAS tarafından getirildi.

Eskişehir Ticaret Borsasında yapılan törene; Eskişehir Vali Yardımcısı Bekir Şahin TÜTÜNCÜ, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdulkadir ADAR, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir KÜPELİ,           İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdürü Dr. Emine SEVER ve Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Tüccar ve Sanayici Üyeleri ile bölge üreticileri katıldılar.

Törende söz alan Başkan Ömer Zeydan ;

“Ülkemizde tarımsal üretimde verimliliği ve kaliteyi etkileyen en önemli faktör iklim koşullarıdır.

Bildiğiniz üzere, son günlerde yaşanan doğal afetler bölgemiz üreticisinin mahsullerine önemli zarar vererek hepimizi derinden üzmüştür. Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum. İklim değişiklikleri nedeniyle günümüzde beklenmedik yağışlar olabiliyor. Böylesi üzücü durumlarda da tarımsal sigortanın önemi ortaya çıkıyor. Üreticilerimize ürünlerini sigorta etmelerini tavsiye ediyorum.

Eskişehir Ticaret Borsası olarak, çalışmalarımızın bölgeye en önemli getirisi, “Kaliteli ve sağlıklı üretim mantığının” bölge geneline yerleşmesidir. Bölgede verimlilik ve kaliteyi esas alan daha bilinçli ve modern hububat yetiştiriciliğinin önü açıldı. Artık çiftçilerimiz ürünlerinin reel kalitesini bilerek pazara arz ediyorlar. Böylelikle tarımsal emtiaların reel analiz değerleri üzerinden, aleni ve şeffaf olarak serbest rekabet ortamında alınıp satıldığı modern Elektronik Satış Salonumuzda yüksek kaliteli ürün daha iyi fiyattan alıcı buluyor.

Kalitesi düşük ürün ile kaliteli ürün arasında fiyat makası açılıyor. “En kaliteli ve verimi en yüksek ürünü nasıl üretirim” mantığı bölgede yerleşiyor. Üreticiler katma değeri yüksek ürünlerin üretimine yöneliyorlar. Tarımsal emtiaları Elektronik Satış Salonumuzdan temin eden tedarikçi zahirecilerimiz ve sanayicilerimiz de satın aldıkları ürünlerin kalitelerini bilerek ticaret yapıyorlar.

İlimizin tarımsal, ticari ve sosyal alanda gelişimine ve büyümesine katkıda bulunabilmek adına, Ticarete yön veren ve hacim kazandıran Elektronik Satış Salonumuz, ürünlerin reel değerleri üzerinden satılmasını sağlayan Laboratuvar hizmetlerimiz, kırsal alanda faaliyette bulunan paydaşlarımızın merkezde faaliyette bulunan paydaşlarımızın almış olduğu hizmetin aynısını almaları adına ilçelerde hizmet veren irtibat bürolarımız ve geliştirmiş olduğumuz projeler ile bölgemize çağdaş, lider, yenilikçi bir kurum olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

2019 harman sezonunda Üreticilerimizin Alın Terleri kurumadan emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almalarını diliyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum.”  diye konuştu.

Törende yapılan satışta, gelen ilk mahsul Arpanın 500 kg.mı 9.550 TL’den Oğuzlar Tarım Ür.San.Tic.A.Ş. tarafından satın alındı. İlk mahsul arpayı getiren üretici Anıl Ayas, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Tören, dualar eşliğinde yapılan kurban kesimi ile sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar