21 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Kuruldu

İl Tarım ve Orman Müdürlüğüz tarafından 19.03.2019 tarihinde düzenlenen Manda Yetiştiriciliği Panelinde konuşma yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER;

İlimizde manda yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla panel düzenlendiğini belirterek, İlimiz kırsalında yaşayan manda üreticilerimizin ve yeni başlayacak olan yatırımcılarımızın örgütlenerek "Manda Üretici Birliği" çatısı altında bir araya getirilerek  "Manda Islah Sistemi" nin uygulanmaya başlayacağını ifade etmişti.

Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Manda Yetiştiricileri Birliği kurulmasıyla ilgili yaptığı açıklamada ise;

İlimizde yaklaşık 3 ay önce yetiştiricilerimize yönelik olarak düzenlenen manda yetiştiriciliği panelinin sonuç verdiğini ve 08.07.2019 tarihinde Eskişehir İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği kurulduğunu belirtti.

Eskişehir’ de Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği kurulmasıyla, mevcut 294 olan anaç manda sayımızın en az 900 başa çıkarılacağının da hedeflendiğini belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, bunun sonucunda İlimizin "Halk Elinde Manda Islah Projesi" nin uygulandığı iller arasına alınacağını ifade etti.

İlimizin "Halk Elinde Manda Islah Projesi" nin uygulandığı iller içine girmesiyle bir manda ve bir malağa ödenecek toplam destek miktarının 1.900,00 TL olacağını da belirten İl Müdürümüz SEVER, bu desteğin İlimizde manda yetiştiriciliğinin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

İl Müdürlüğü olarak her zaman yetiştiricilerimizin yanında olduğumuzu ve düzenlenen panel sonrasında bu kadar kısa süre içinde Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden SEVER, Birliğin İlimiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diledi.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar