8 Aralık 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EOSB’den 3 Dev Proje

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yaşam Parkı, Özel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sınav ve Belgelendirme Merkezi projelerinin lansmanı Tasigo Otel’de gerçekleşti.

Lansman; Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü, Akın Ağca, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz,  Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler,  Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Eskişehir sanayisine yön veren sanayicilerin katılımı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmanı gerçekleştiren Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli “Bizler sizlerin destekleriyle göreve geldiğimiz ilk günden bugüne aralıksız olarak büyük bir gayretle sanayimiz ve şehrimiz için en iyi olanı; gelişimimiz ve geleceğimiz için en iyisini istemeyi yönetim olarak amaç edindik. Bugün burada paylaşacağımız projelerimiz de 2023 Türkiye hedefinin ve bu yolda edindiğimiz kararlılığın birer yansımasıdır” diye konuşu.

 Sanayici ve çalışanların yoğun iş temposundan çıkıp zaman geçirebilecekleri bir  proje fikri ile EOSB Yaşam Parkı Projesi’nin ortaya çıktığını dile getiren Küpeli projenin detayları hakkında şu şekilde konuştu: “Bu proje ile ayni zamanda, şehrimiz halkına  ve özellikle de gençlerimize Organize Sanayi Bölgesi’nin sadece fabrikalardan ibaret olmadığını, çalışma ve yaşama alanları ile  birlikte var olduğunu  göstermeyi  amaçladık. EOSB Yaşam Parkı toplam 150 bin metrekarelik alanıyla OSB’ler içinde bu anlamda tek ve en büyük Yaşam Parkı olacaktır. Yaklaşık  1 yıldır ilgili, bilgili tüm kesimlerinin görüşleri alınmak suretiyle oluşmuş bir projedir.  Açık alanı bol, spor alanı bol, etkinlik alanları bol bir projeyle karşınızdayız.”

Yaşam Parkı bünyesinde yer alan birimler;

 1. Peyzaj alanı
 2. Çok amaçlı salon
 3. Kreş
 4. Müze
 5. Açik amfi
 6. Fitness-Spor merkezi
 7. Açık spor alanları
 8. Restoran-kafeler
 9. ticari alanlar  ve

10.  yürüyüş alanları bulunacaktır.

Küpeli “Yaşam Parkı bünyesinde yer alan birimler sayesinde sanayicimizin ve çalışanların her türlü sportif, sosyal ve temel ihtiyaçlarına karşılık vermeyi hedefliyoruz. Ortaya koyduğumuz bu proje ile Türkiye’mizde tüm sanayi bölgelerine örnek olacağımıza inancım tamdır. Projenin bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Cumhuriyetimizin 100. yıl hedefleri arasında,  dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olunmasının kesin çizgilerle yer aldığını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Küpeli “En büyük ekonomilerden biri olma strateji içinde en önemli rol, sanayi sektörünündür. Ülkemizin gelişmesi büyümesi refah seviyesinin  artırmasında ve bunun sürdürülebilir olmasında sanayi sektörü ne kadar önemli ise nitelikli işgücüne sahip olma da bir o kadar önem arz etmektedir. İşte şimdi sizlerle paylaşacağım ve OSB’de mesleki eğitim verecek ‘Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ yatırımının temel felsefesi sanayicimizin ihtiyacı olan mesleki becerisi yüksek, yenilikçi, üretken, yüksek ahlaklı, Atatürkçü vizyona sahip gençlerin yetiştirilmesidir. EOSB yönetimi, öngördüğü nitelikteki gençlerin yetiştirilmesinde ihtiyaç duyulan binaların yapımını bütün alt ve üst yapıları, kendi bütçesinden karşılamak suretiyle gerçekleştirilecektir. Yine okulumuzun tüm öğrencilerinin ulaşım ve yemek ihtiyaçları Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi  bütçesinden karşılanacaktır. Okulumuz ücretsizdir. Okulumuz, sanayi ile iç içe uygulamalı üst düzey eğitim verecektir” diye konuştu.

65 bin metrekare arazi üzerinde;

1.  İdari binalar ve derslikler
2. Atölyeler
3. Çok amaçlı salon
4. Spor salonu

5. Öğrenci pansiyonu

6. Destek tesis ve teknik   birimler den oluşan 20 bin 500 metrekare hizmet alanında faaliyet gösterecektir.

Okulumuz ilk etapta 900 öğrenci kapasiteli olacaktır. Ancak, zaman içinde oluşacak talebe göre büyüme imkânı da mevcuttur. Okulda açılacak bölümlerin tespiti katılımcılarla yapılan yüz  yüze anket ve elde edilen  verilerin karşılaştırmalarına göre belirlenmiştir.   Buna göre okulda:

 1. Makine teknolojileri alanında bilgisayarlı makine imalatı, endüstriyel kalıp, makine bakim onarım dalları bulunacaktır.
 2. elektrik elektronik  alanında; elektrik pano monitörlüğü, endüstriyel bakim onarım dalları bulunacaktır.
 3. Metal teknolojisi alanında; kaynakçılık dalı bulunacaktır.
 4. Endüstriyel otomasyon alanında mekatronik, endüstriyel kontrol alanları bulunacaktır.
 5. Plastik teknolojisi alanında ise plastik işleme ve plastik kalıp dalları bulunacaktır.

Küpeli, bu alan ve dalların sanayimizin yoğunlaştığı işveren açısından nitelikli işgücü ihtiyacının daha çok hissedildiği mezun açısından da daha kolay staj ve iş bulabileceği sektörler olacağını vurguladı. 

Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi

 Şehrimizde ve sanayi sektöründe eksikliğinin en çok hissedilen bir diğer konunun Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi olduğunu dile getiren Küpeli “Bu amaç doğrultusunda  bilindiği gibi, mesleki yeterlilik kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra mesleki yeterlilik kurumu kanununda düzenlenen esaslara göre her çalışanın mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunlu hale gelmiştir. Ancak, çalışanın yaptığı işle ilgili diplomasi veya ustalık belgesi varsa bundan muaftır. Bugün itibariyle zorunlu meslek sayısı 117’dir. Biz de sanayicimizin bu konudaki ihtiyacın tespitine yönelik anket yaparak,  sanayicimizin bu konudaki ihtiyacını anlamak suretiyle ilk aşamada en çok ihtiyaç duyulan 4 sektör ve 20 meslekte  merkez  kurma çalışmalarını başlattık” dedi.

 1. Metal sektöründe; kaynakçı, metal saç işlemecisi, metal kesimci, metal tezgah işçisi ve operatörü
 2. Makine sektöründe; makine bakımcı, CNC tezgah işçisi, makine montajcısı,
 3. Kimya  sektöründe; plastik enjeksiyon elemanı, plastik şişirme üretim elemanı ve operatörü,
 4. Ulaştırma sektöründe de köprülü vinç operatörü branşlarında

merkezin kurulmasına yönelik ilk müracaat yapılmıştır.

Merkezin 1000 metrekarelik bina alanında faaliyetlerine başlayacağını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli Ddeğerli sanayicilerimiz biz bu göreve gelirken  ekip olarak tek bir sloganla yola çıktık; bu da Geleceğiniz İçin Çalışıyoruz. Bir yılı aşkındır bu projeleri  sizlerde dahil olmak üzere bir çok kesimden aldığımız görüşlerle bu noktaya getirdik. bundan sonrada bu projeleri yürütecek, bunların çıktılarından yararlanacaklar sizler olacaksınız. Bu vesileyle il ekonomisi için önem verdiğimiz bir konuya da vurgu yapmak isterim. İl sanayiinde rekabet üstünlüğü olan sektörlerden birisi de Rayli Sistemler sektörüdür. Ülkemiz dünyada hızlı terene sahip 8 ülkeden biridir. önümüzdeki yıllarda ihtiyacımız olan 96 adet hızlı tren setinin 3.5 milyar EURO bedeli olacaktır. Bu trenlerin  ilimizde, Tülomsaş gibi dev bir üretim gücü olan fabrikamızda yapılması için karar vericiler nezdinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu konuda her türlü desteğe, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. İlimizin sanayisinin yüz akı olacağına inandığım bu projelerimizi sizlerin de beğendiğinizi ümit ediyorum” diye konuştu.

 

Yaşam Parkı

Sanayicimizin, Çalışanımızın günün en güzel saatlerini işinin, gücünün, ekmeğinin başında geçiren herkes için insanımıza nefes alacak bir proje hazırladık. . Bu proje ile aynı zamanda  ,şehrimiz halkına  ve özellikle de gençlerimize OSB’nin sadece fabrikalardan ibaret olmadığını  ,çalışma ve yaşama alanları ile  birlikte var olduğunu  göstermeyi  amaçladık. Eskişehir OSB Yaşam Parkı Toplam 150.000 metrekarelik alanıyla OSB’ler içinde tek ve en büyük yaşam parkı olacaktır. Yaklaşık  1 yıldır ilgili, bilgili tüm kesimlerinin görüşleri alınmak suretiyle oluşmuş bir projedir. Açık alanı bol, spor alanı bol, etkinlik alanları bol bir projeyle karşınızdayız. Yaşam Parkında;

1-Peyzaj alanı

2-Çok amaçlı salon

3-Kreş

4-Müze

5-Açık Amfi

6-Fitnes-Spor Merkezi

7- Açık spor alanları

8-Restoran Kafeler

9-Ticari Alanlar

10-Yürüyüş alanları

Bulunacaktır. Sizlere bunlar hakkında detaylı ve görsel bilgiler vermek isterim.

1-Peyzaj Alanı

Peyzaj alanı 22.100 metrekare alanda oluşacaktır. Yılın her mevsimde görsel şölen sunacak, koru tadında sık ağaçlık ve  içinde gölet olan bir alandır.  Peyzaj alanında  bir takım dinlenme alanı olacağı gibi etrafını  çevreleyen dairesel yürüyüş alanın da spor yapanlar  için manzarası güzel ortam sağlayacaktır. Parkın tümündeki yeşil alan miktar  35000 metrekaredir.

2-Çok Amaçlı salon

Çok amaçlı salon 3357 metrekare olup gerek EOSB gerek diğer kurum ve kuruluşlar ile bölgemizde yer alan sanayicilerimiz düzenleyecekleri seminer  konferans eğitim toplu yemek  gibi faaliyetlerin gerçekleştirile bileceği bir alandır. Ayrıca bu alan düğün vs. etiklikler içinde kullanılabilecektir.

3- Kreş

Bölgemiz de çalışan ailelerin çocuklarının okul öncesi bakım ve eğitimlerini sağlamak amaçlı ayrılmış 2192 metrekare büyüklükte bir alandır. Başlangıçta 150 çocuk kapasiteli kreş modüler bir tarzda inşa edilecek olup ihtiyaç halinde kapasitesi arttırıla bilecektir. Aynı zamanda bu kreşte ,hafta sonlarında,  parka ,kahvaltı ,yemek, spor faaliyetleri, için gelecek olan siz değerli sanayicilerimiz, çalışanlarımız ve misafirlerimizin  belli yaş aralığındaki çocuklarına belli saatlerde  bakım hizmeti vererek ,çocuklu ailelerimizin diledikleri şekilde bu yaşam merkezinden Faydalanmalarını sağlamayı planlamaktayız

 

 

4-Müze

Sanayimizin tarihi geçmişinin yansıması olarak planladığımız müze 2400m2 olacaktır. Müze de siz saygıdeğer sanayicilerimiz katkılarını da beklemekteyiz. Müze  125 yıllık sanayi geçmişimizi görüp, dokunacağımız ; bu süreçteki gelişmeyi gösteren kendini sürekli yenileyen materyallerden oluşacaktır. Ayrıca müze içinde çeşitli sergilerinde düzenlenmesi planlanmaktadır.

5-Açık Amfi

Özellikle tiyatro konser sergi vs organizasyonların yapılacağı 1000 metrekarelik bir alandır.

Aynı zamanda Açık amfide  belediyelerimiz ve kamu kurumlarımızla ortak projeler geliştirmeyi amaçlıyoruz

6- Fitness-Spor Merkezi:

Siz sanayicilerimiz ve çalışanlarımızın Yaz-Kış yararlana bilecekleri kapalı spor merkezi 2750 m2 olacaktır. Merkezde her türlü spor alet ve teçhizatın yanında yüzme havuzu, dinlenme havuzları, sağlık kafeleriyle zamanın hoş geçeceği bir mekan oluşturuyoruz

7- Açık spor alanları

Kapalı spor merkezi ve yürüyüş alanları  dışında açık kapalı tenis kortları ve futbol sahaları, basketbol  voleybol sahlarının bulunduğu 6800 m2 bir alanda yapılacaktır.

8-Restoran- Kafeler

Yaşam merkezinde bulunan peyzaj alanı içinde bir adet ana restoran inşa edilecektir. 1350 metrekarelik bu restoranda gölet manzaralı olup büyüklüğü itibariyle yemek dışında birçok etkinliğe cevap verecek nitelikte olacaktır. İş yemekleriniz için  özel localarınızda, misafirlerinizi ağırlama ve iş konuşma imkanlarına sahip olacak şekilde tasarım yapılmıştır   Yine yaşam parkı içinde aktivite de bulunan kişiler için çeşitli yerlerde kafeler de bulunacaktır.

9-Ticari Alanlar

Yaşam merkezinin bulvara cepheli 1915 metrekarelik alanda inşa edilecek  ticaret merkezinde banka eczane market ve kuaför gibi kişi ihtiyaçlarına yönelik faaliyetler yapılabilecektir.

10-Yürüyüş alanları

Spor ve gezi amaçlı yürüyüş ve bisiklet kullanımı için ana omurga  park girişi ve peyzaj alanın etrafını dolaşan alandır. Bu alanda 965 m yaya ve bisiklet yolu bulunmaktadır.

  Bu alan dışında etkinlik alanları ve diğer  birimleri birbirine bağlayan alanlarda da yürüyüş yapmak mümkündür. Bu bağlantı yollarının uzunluğu ise 10.000 metredir. 

Etkinlik omurgası olarak ayrılan alan ise 4100 metrekaredir. Bu omurgada siz değerli sanayicilerimizin tanıtım, sergi ve ortak tanıtımların da açık fuar alanı gibi hizmet verecektir.

Parkın etrafını çevreleyen ring yolu ise 1680 metredir. Bu güzergahta  14.473 metrekarelik   alanın içinde 861 araçlık otopark alanı da bulunmaktadır.

 

 

 

 Özel EOSB Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi

Cumhuriyetimizin 100.yıl ve  hedeflerinde dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olunması kesin çizgileriyle yer almaktadır.

En büyük ekonomilerden biri olma strateji içinde en önemli rol sahibi sanayi sektörüdür.

Ülkemizin gelişmesi büyümesi refah seviyesi arttırmasında ve bunun sürdürülebilir olmasında sanayi sektörü ne kadar önemli ise nitelikli işgücüne sahip olmada bir o kadar önem arz etmektedir.

İşte EOSB’de Mesleki Eğitim verecek “Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ” yatırımının temel felsefesi sanayicimizin ihtiyacı olan Mesleki becerisi yüksek, yenilikçi, üretken, yüksek ahlaklı, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip  gençlerin yetiştirilmesidir.

EOSB Yönetimi, öngördüğü nitelikte ki gençlerin yetiştirilmesinde ihtiyaç duyulan bütün alt ve üst yapıları kendi bütçesinden karşılamak suretiyle gerçekleştirilecektir. Yine okulumuzun tüm öğrencilerinin ulaşım ve yemek ihtiyaçları EOSB bütçesinden karşılanacaktır. Okulumuz ücretsizdir  özetle.

Her öğrencinin potansiyelini en üst düzeyde kullanılabilir hale getirmeyi amaçlayan okulun birkaç yıl içinde en üst düzeyde tercih edilen bir eğitim kurumu haline gelmesi diğer bir hedeftir.

Sanayi ile iç içe uygulamalı üst düzey Eğitim verecek okul.

65.000 m² arazi üzerinde; (Rezerv Alan 165.00 m2)

1) İdari Binalar ve derslikler
2) Atölyeler
3) Çok Amaçlı Salon
4) Kapalı Spor Salonu

5) Öğrenci Pansiyonu

6) Destek Tesis ve teknik   Alanlarından oluşan 20.500 m²hizmet alanında faaliyet gösterecektir.

Yapılan ilk planlamalara göre okul 900 öğrenci kapasiteli olacaktır. Ancak zaman içinde oluşacak talebe göre büyüme imkanı da mevcuttur.

Okulda açılacak bölümlerin tespiti katılımcılarla yapılan yüz yüze anket ve elde bulunan verilerin karşılaştırmalarına göre belirlenmiştir. Buna göre okulda:

Makine teknolojileri alanında

 Bilgisayarlı makine imalatı, Endüstriyel Kalıp, Makine Bakım Onarım dalları

Elektrik Elektronik  alanında

 Elektrik pano monitörlüğü, Endüstriyel bakım onarım dalları

Metal teknolojisi alanında

 Kaynakçılık dalı

Endüstriyel Otomasyon alanında

 Mekatronik, Endüstriyel Kontrol alanları

Plastik Teknolojisi alanında

 Plastik İşleme ve Plastik kalıp dalları bulunacaktır.

Bu alan ve dallar sanayimizin yoğunlaştığı işveren açısından nitelikli işgücü ihtiyacının daha çok hissedildiği mezun açısından da daha kolay staj ve iş bulabileceği sektörler olacaktır.

1-İdari bina ve derslikler

İdari bina ve derslikler için ayrılan toplam alan 3850 metrekaredir. Okulumuz 30 adet derslik bulunacaktır. Her derslik 24- 30 kişilik olabilecektir. Öğrenciler tek kişilik sıralarda, konforlu ve akıllı tahta vs. her türlü  donanıma sahip sınıflar da huzurlu  bir Eğitim- Öğrenim göreceklerdir.

 

2-Atölyeler

Milli Eğitim Bakanlığının  2018 yılındaki standartlara göre düzenlenmiş atölyeler sanayicimizin nitelikli işgücü talebini karşılamaya yönelik  en son teknolojilere göre donatılacaktır. Uygulamalı eğitimin önemini dikkate alarak makine başındaki eğitimler en az 1,  en   çok 4 öğrenci ile yapılacaktır. Alan adlarına göre atölye büyüklükleri de şöyledir.

Makine teknoloji alanı                                      1150 m2

Metal teknoloji alanı                                         1451 m2

Elektrik -Elektronik teknoloji alanı                 1325 m2

Endüstriyel Otomasyon teknolojileri alan ı  1030 m2

Plastik Teknolojisi alanı                                    1746 m2

 Atölyelerin toplam alanı 6700 metredir.

3-Çok Amaçlı Salon (Konferans Salonu)

Okulumuzun iyi bir mesleki eğitimin yanında önemli bir amacı da sosyal, dışa dönük, öz güvene sahip, kültürlü bireylerin yetiştirilmesidir. Bu nedenle seminer, konferans, sergi, sinema, tiyatro, konser gibi oldukça sık  düzenlenecek etkinlikler için 400 kişilik 780 m2  fuaye ve giriş-.çıkışlarla beraber 1000 m2 idari bina içinde bir alan ayrılmıştır.

4-Kaplı Spor salonu

Öğrencilerin zorunlu spor eğitimlerinin  yanında çeşitli sporları yapabilecekleri 1000 m2 lik bir kapalı spor salonu  yine idari bina içinde yer alacaktır. Fakat öğrencilerin yeteneklerine göre geliştirebilecekleri spor dalları olduğunda Yaşam Parkı içinde bulunan tesislerden de yararlanıla bilecektir.

5-Öğrenci Pansiyonu

Şehir dışından okumak amaçlı gelecek öğrenciler için ilk aşamada 100 kişilik bir pansiyonunda yapılması planlanmıştır. Bundaki temel amacımız okulumuzun öğrenci yetiştirmedeki ana hedeflerinin dışında illegal ve etnik etkiler altında kalmalarını engellemektir Pansiyonun alanı 3500 metrekaredir. Odalar en az 3, en çok 4 kişilik olacaktır. Okulun ulusal ve uluslar arası bir çok projede rol alacağı için, pansiyon özellikle yaz dönemlerinde bu projelerin devamında oluşacak işbirliği etkinliklerinde de yararlanılacaktır.

 

6- Destek Tesis ve Teknik alanlar

Okulda ayrıca    500 kişinin aynı anda yararlanabileceği yemekhane, mutfak, kantin gibi birimlerin yanında her türlü teknik ihtiyaca yönelik birimlere destek verecek donanım ve teçhizatı içeren alanlarda idari bina ve atölye alanlarında ayrılmıştır. Bu alanların toplamı da 2000 metrekaredir.

Okulumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılın da sadece Makine Teknolojileri dalında 4 sınıf 96 öğrenciyle eğitime başlayacaktır. Diğer bölümler 2020-2021 yılında sizlere sunduğumuz projedeki  okulumuzla birlikte faaliyete geçmeye başlayacaktır.

 

Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre her çalışanın Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması zorunlu hale gelmiştir. Ancak çalışanın yaptığı işle ilgili diploması veya ustalık belgesi varsa bundan muaftır. Bu gün itibariyle zorunlu meslek sayısı 117’dir. Biz de sanayicimizin bu konudaki ihtiyacın tespitine yönelik anket yaparak,  sanayicimizin bu konudaki ihtiyacını almak suretiyle ilk aşamada en çok ihtiyaç duyulan 4 sektör ve 20 yeterlilikte (meslekte) merkez  kurma çalışmalarını başlatmıştır.

Metal sektöründe

Kaynakçı, Metal Saç İşlemecisi, Metal Kesimci, Metal Tezgah işçisi ve operatörü

Makine Sektörü

Makine Bakımcı, CNC tezgah işçisi, Makine Montajcısı,

Kimya  sektöründe

Plastik Enjeksiyon Elemanı, Plastik şişirme Üretim elemanı ve operatörü

Ulaştırma sektöründe

Köprülü vinç operatörü

Merkezin Kurulmasına yönelik ilk müracaat yapılmıştır.

Merkez şu anda MEGEM mesleki eğitim merkezinin imkanlarından yararlanarak faaliyete başlayacak. Teknik kolejin 1. Yılı  için şunda yaptığımız 600 metrekarelik bina gelecek yıl boşalınca faaliyetlerine orada devam edecektir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar