7 Aralık 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MALIÇ KÖYLÜ PAZARINDA HERŞEY ORGANİK

Mihalıççık ilçesinde Cumartesi günü haftada bir gün kurulan ve köylüler tarafından getirilerek satışa sunulan organik ürünlerin satıldığı pazar, vatandaşların ilgisini çekiyor.Tamamen organik ve ev yapımı ürünlerin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı ve Kasaplar sokağında açılan pazar yerinde ürünler müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Yeni düzenlenen Köylü Pazarını dolaşarak üreticilerin sorunlarını dinleyen Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum " Göreve başladığım kısa bir süreden bugüne yaptığımız değişik proje ve uygulamalarla ilçe halkımıza hizmet veriyoruz. İlçemizde her Cumartesi kurulan pazar yerinin kısıtlı bir alana kurularak köylerden gelen üretici vatandaşlarımızın ürünlerini satmakta zorlandıklarını gördük. Bunun için önceki yıllarda istimlak edilerek yıkılan kasaplar sokağındaki boş alan ‘Malıç Köylü Pazarı Projesi’ ile köylü vatandaşlarımızın yöresel ve tarımsal ürünleri satışının yapılarak ekonomik gelirlerinin arttırılması için düzenlenerek üreticilerin ürünlerini sunmak için çalışmalara başladık. Geçen Cumartesi günü başladığımız uygulamada her üreticimize Mihalıççık Belediyesi olarak üreticileri soğuk ve sıcaktan koruyacak çadırlar ile tezgahlar yaptık, Üreticilerimizin isimlerini belirleyerek yerlerini tesbit ettik. Her üreticiye yerlerini gösterdik. Yalnız Üreticilerimiz ürünlerini tezgahlar vermemize rağmen yine yere tezgah açmaya devam ediyorlar. Kısa zaman belediye olarak hazırladığımız tezgahlar üzerinde temiz, kaliteli, ucuz ve hijyenik olarak üreticiler ürünlerini satmaya devam edeceklerini belirterek Mihalıççık dışında hemşehrilerimiz ucuz, organik kaliteli ürün almak istiyorlarsa Cumartesi günü kurulan Mihalıççık pazarına bekliyoruz. dedi.

Belediyenin yaptığı bu uygulamadan çok memnun olduklarını belirten üreticiler, bizler daha önceki yıllarda dar alanda ürünlerimizi tam sergileyerek satışını yapamıyorduk. Şimdi yapılan yeni alanda herkesin yeri belli rahat rahat ürünlerimizi sergileyerek satışını yapıyoruz. Üstelik soğuk ve sıcaktan korunmak üzere çadırlarımız Belediyemiz tarafından hazırlanmış. Bu çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Haydar Çorum"a çok teşekkür ederiz dediler.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar