23 Eylül 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MEMUR SEN’DEN TOPLU SÖZLEŞME TEKLİFİNE TEPKİ

Memur Sen İl Temsilcisi Muammer Karaman, 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerini değerlendirerek, kamu işveren heyetinin masaya ilk teklifini sunduğunu söyledi.

Kamu işvereninin toplu sözleşme masasına sunduğu teklifi eleştiren Muammer Karaman, “Bu teklif gecikmeyi unutturacak kadar vahim bir içeriğe ve eksikliklere sahiptir” dedi.

2020 yılı için yüzde 3,5+%3 ve 2021 için %3+%2,5 artış teklifini hatırlatan Karaman,

“Bu oranlar hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflere uyumlu değil. Bu oranlar hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklentilerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor” dedi.

Teklifi ‘Buçuğu yok, hükmü yok’ şeklinde niteleyen Karaman, “Emek kesimi için toplu pazarlık masasının anlamı evdeki bulguru kaybetme kaygısı olmaksızın Dimyata pirince gitmektir. Kamu işvereni, hem Dimyata pirince gitmemize engel olmak hem de evdeki bulgurun değerini azaltmak gayretindedir. Buna seyirci olmamız da kayıtsız kalmamız da beklenmesin” ifadelerini kullandı.

Karaman, yeni bir teklif ve yeni bir eşik beklediklerini aktararak, Türkiye’nin gücüne inandıklarını ve itibar ettiklerini sözlerine ekledi.

 istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar