28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YÜZDE 100 YERLİ MOTOR, TEKNOFEST’TE!

YÜZDE 100 YERLİ MOTOR, TEKNOFEST’TE!
  • 12 Eylül 2019 Perşembe
  • 1793 kez okundu

Yüzde 100 Türk tasarımı ve üretimi yapan Türkiye endüstriyel motor pazarının lider oyuncusu Erin Motor, endüstriyel dizel motorunu ve doğalgazlı jeneratörünü 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek 2. TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde sergileyecek.

Türkiye’de gençleri millî teknolojiyi üretmeye ve geliştirmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 2. TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek. Dünyanın ikinci büyük havacılık festivaline bu yıl 1 milyon ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara kadar birçok teknolojinin sergileneceği festivalde Erin Motor da tek silindirli endüstriyel dizel motoru ve doğalgazlı jeneratörü ile 10. Blok B8-02 numaralı stantta yer alacak. SANTEZ (Sanayi üniversite işbirliği) projesi kapsamında 11 yıllık bir Ar-Ge çalışmasının ürünü olan Erin Motor, Türkiye’nin yıllık ithal ettiği 50 bin adet dizel motor ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. “10 bin saat servis ömrüne sahip, üreteceği güç/toplam ağırlık oranı, yakıt ekonomisi ve satış fiyatıyla motorumuzun yakıp tüketimi, aynı güç aralığındaki rakiplerimizden genel olarak yaklaşık yüzde 20 daha az. Endüstriyel dizel motorumuz, marin motor, zirai sulama amaçlı motopomp, inşaat makineleri, kar küreme araçları ve kompresörler gibi pek çok alanda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği motorumuz, ucuz ve kalitesiz Uzakdoğu ürünlerinin ithalatının önüne geçerken Avrupa’dan gelen pahalı markala karşılık fiyat avantajı sunuyor. Motorumuz, -18ºC soğuk ve +55ºC sıcak aralığında da rahatlıkla çalışıyor” diyen Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, amaçlarının 5 yıl içerisinde kendi güç gruplarında teknolojik olarak pazarın standartlarını belirleyen firma olduğunu belirtiyor.

Kesintisiz enerji üretiyor, yakıttan tasarruf sağlıyor

Erin Motor’un ülke ekonomisine sunduğu ürün grubundan bir tanesi de doğalgazlı jeneratör. Dizele göre yüzde 50 yakıt tasarrufu, yüzde 30 daha az gürültü salınımı, yüzde 70 daha az egzoz sağlayan doğalgazlı jeneratör doğalgazlı boru hat basıncıyla çalışıyor. Yakıt ikmali gerektirmeyen sistemi sayesinde kesintisiz enerji üretimi sağlayan doğalgazlı jeneratöre uzaktan da erişim sağlanabiliyor. TEKNOFEST’te yer alarak Türk mühendisliğinin gücünü, Türkiye’nin kendi endüstrisini geliştirdiğini ve her yıl 2 milyar doların üzerinde bir motor ithalatı yapmak yerine Türk firmalarından da bu ihtiyacın karşılanabileceğini göstermek istediklerini ifade eden Şahin, Saha İstanbul (Savunma, Havacılık Kümelenmesi)’u destekleyen firmalardan biri olduklarının da altını çiziyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.