28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EYT yasasından kimler yararlanacak? Tüm bekleyenler emekli olacak mı?

EYT yasasından kimler yararlanacak? Tüm bekleyenler emekli olacak mı?
  • 26 Eylül 2019 Perşembe
  • 2590 kez okundu

EYT yasası çıktığında tüm bekleyenler emekli olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT'lilerle ilgili verdiği talimat sonrası tüm bekleyenler EYT hakkındaki son dakika gelişmelerini talip ediyor. Milyonlarca bekleyenin aklındaki en büyük soru ise olası bir EYT düzenlemesinden kimlerin yararlanabileceği.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmesi EYT yasasını merakla bekleyenler tarafından ilgiyle karşılanmış ve araştırmalar hız kazanmıştı. Özellikle EYT'de Almanya ile Finlandiya modelllerinin öne çıkması ve kamuoyunda sıkça konuşulur hale gelmesi, Türkiye için de bu tür bir sistem uygulanabilir mi sorusunu akıllara getirdi. EYT raporu ile beraber tüm bekleyenler olası bir yasadan kimlerin yararlanacağını merak ediyor.


İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr Resul KURT, EYT düzenlemesinden kimlerin yararlanıp yararlanamayacağı hakkındaki detayları Haber7'ye anlattı.


PEKİ OLASI BİR EYT YASASI DURUMUNDA EYT DÜZENLEMESİNDEN KİMLER YARARLANACAK? TÜM EYT'LİLER EMEKLİ OLACAK MI?

EYT ile ilgili olası bir düzenleme gündeme gelirse tüm çalışanlar bundan etkilenmeyecek, çünkü emeklilik yaşını bekleyenler grubu esas itibariyle 8 Eylül 1999 öncesi sigortalı olan ve hali hazırda emeklilik hakkı kazanamayanlardan oluşuyor. Dolayısıyla 8 Eylül 1999'dan sonra işe girenler zaten işe girdikleri tarih itibariyle 58-60 yaşında emekli olacaklar. 8 Eylül 1999 öncesi işe girenler bir yasal düzenleme olursa bundan faydalanacak.

EYT ile ilgili olası bir düzenleme gündeme gelirse tüm çalışanlar bundan etkilenmeyecek, çünkü emeklilik yaşını bekleyenler grubu esas itibasiyle 8 Eylül 1999 öncesi sigortalı olan ve hali hazırda emeklilik hakkı kazanmayanlardan oluşuyor. Dolayısıyla 8 Eylül 1999'dan sonra işe girenler zaten işe girdikleri tarih itibasiyle 58-60 yaşında emekli olacaklar. 8 Eylül 1999 öncesi işe girenler bir yasal düzenleme olursa bundan faydalanacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.