16 Nisan 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN İSTİHDAM: 140 BİN AVRO HİBE

Valilik, Anadolu Üniversitesi ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün engellilerin istihdamı için yaptığı ortak projesi ERASMUS+ programından 140 bin 318 avroluk hibe almaya hak kazandı

Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ Programı 2019 Yılı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar teklif çağırısı döneminde Eskişehir Valiliği olarak Anadolu Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başvurusunu gerçekleştirdiğimiz “Employment For Independent Life” Bağımsız Yaşam İçin İstihdam isimli projemiz 140.318,00 Avroluk (874.000 TL) hibe almaya hak kazanmıştır.

Proje ile zihin yetersizliği olan bireylerin istihdamına yönelik Avrupa ülkeleri ile uyumlu bir istihdam modeli geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Zihin yetersizliği olan bireylerin istihdamında görev alan çalışanlar için İtalya, İspanya ve Avusturya’daki ortaklarımızla birlikte bir eğitim programı geliştirilecektir. Hazırlanan eğitim programı, zihin yetersizliği olan bireyler için bir istihdam uygulamasının nasıl olması gerektiği ortaya koyarak bir istihdam modeli önerecektir.

Proje kapsamında; İtalya, İspanya ve Avusturya’ya hareketlilikler gerçekleştirilecek, projenin açılış/kapanış sempozyumları alanda çalışan yerli ve yabancı davetlilerin katılımı ile Eskişehir’de yapılacaktır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar