28 Mayıs 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Konut Demek, Yuva Demek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, “Konut demek ev demek, yuva demek, ocak demektir” dedi.

Genel Müdür Adlı, Dünya Konut Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türk milletinin Orta Asya’dan Anadolu’ya göçüyle birlikte göçebe olmaktan yerleşik olmaya çok büyük bir adım attığını ve artık Anadolu’yu değişmez adresi haline getirdiğini kaydeden Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, yerleşik hayatla birlikte konut kavramının da Türk toplumunun vazgeçilmezi haline geldiğini vurguladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı şunları söyledi: ”Haberciler sokaktaki vatandaşa soruyor. “Piyangodan büyük ikramiye size çıkarsa ne yaparsınız?” Verilen ilk cevap konut almak, ev almak. İnsanoğlunun birincil ihtiyaçlarından birisi barınmak.  Ancak unutulmamalıdır ki, konut sadece bir yapı anlamı içermiyor artık. Günümüzde konut demek, ev demek, yuva demek, ana ocağı, baba ocağı demek. Hatta konut bizim mahremimiz, kutsalımız. O nedenledir ki haklı bile olsanız bir kişinin evine zorla girmeye kalktığınızda kanun sizi haneye tecavüzle yargılıyor.”

Türkiye’de her yüz bireyden 60’ının kendi konutuna sahip olduğunu dile getiren Adlı, bunun da Türkiye’nin refah seviyesini, ekonomik gelişmişlik seviyesini göstermesi açısından önemli bir kriter olduğunu dile getirdi. Adlı, konut sahibi olsun ya da kiracı olsun herkesin Dünya Konut Günü’nü kutladığını sözlerine ekledi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.