6 Ağustos 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yeni pazarlar bulmalıyız

Yeni pazarlar bulmalıyız
  • 11 Aralık 2019 Çarşamba
  • 2038 kez okundu

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ‘nın her hafta gerçekleştirdiği ve üyeleri ile bir araya gelerek üreticilerin sorun, öneri ve isteklerinin konuşulduğu Genişletilmiş Meslek Komitesi toplantısı devam ediyor. Bu hafta 10’uncu ve 16’ncı Grupların katılımı ile gerçekleştirilen Genişletilmiş Meslek Komitesinin açılış konuşmasını yapan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Bugün seramik, cam, mermer, tuğla, kiremit ve yapı malzemeleri ile inşaat alanında çalışan üreticilerimizle beraberiz” dedi.

Her türlü problem ve önerileri için sanayicilere ESO ile iletişime geçme çağrısında bulunan Kesikbaş, “İlgili personellerimiz ile birlikte çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Hep beraber, birlik içerisinde çalışmamız, üretmemiz gerekiyor” dedi.

Destek şart
Toplantıda konuşan ve her iki grubun da inşaat sektörüne hizmet verdiğini söyleyen 10. Grup Meslek Komitesi Başkanı Hikmet Çetin,  “Bu sektörün desteklenmesi gerekiyor, kamunun çıkardığı destekler ile birlikte bizim de daha fazla çalışmamız, dünya standartlarına uyum sağlamamız, yeni pazarlar bulmamız gerekiyor. Bu konuda üniversiteden Ar-Ge ve ürün geliştirme konusunda destek istiyoruz. Bunun dışında ne tip sorunlar yaşanıyor, çözümleriniz neler olabilir bunları konuşacağız. ESO, Oda olarak üzerine düşeni yapıyor. Toplantılarımızda elde ettiğimiz çözüm önerilerini kamuya iletiyor, bu kapsamda Başkanımız Sayın Celalettin Kesikbaş’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Umudumuz var

EOSB Başkanı ve 10. Grup Meslek Komitesi Üyesi Nadir Küpeli ise yaptığı değerlendirmede dünya genelindeki daralmaya bağlı olarak inşaat sektöründe bir düşüş olduğunu ifade etti. Küpeli, “2019 yılında 2018’e göre bir daralma var. Verilere göre çimento satışları dünyada azalmış. 2020 yılı ve sonrasında bu konuları konuşmamak sorunlarımızı çözmek umudunda, niyetindeyiz” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra toplantıda seramik ve inşaat sektörleri üreticilerinin problem ve önerileri değerlendirildi. Gündemi haksız rekabet, akredite laboratuvar olmaması ve bu konuda üniversitelerden alınabilecek destek, kamu ve KOSGEB’den alınabilecek destekler, ruhsat alamayan firmaların yaşadığı sorunlar, istihdam yaratılması ve sektörel güvene olan ihtiyaç konuları oluşturdu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.