22 Eylül 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK EĞİTİM SEN KİMİN TARAFINDA ÇALIŞANLARIN MI YOKSA BANKANIN MI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde görev yapan personelin maaşlarının banka üzerinden ödenmesi için 30 Haziran 2019 tarihinde promosyon ihalesi yapılmış olup, kişi başı 3500 TL ile ihale, QNB Finansbank'ta kalmıştır.
Ancak, ihalenin 3 yıllık olmasına, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ile aynı zaman dilimini kapsamasına rağmen; Anadolu Üniversitesi 15 Ocak 2020'de, Eskişehir Teknik Üniversitesi 16 Ocak 2020'de promosyonlarını aldılar. Fakat Eskişehir Osmangazi Üniversitesi çalışanları henüz bu saatte kadar promosyon paralarını alamadılar. Maalesef Osmangazi Üniversitesi'nde yetkili olan Türk Eğitim-Sen sendikası da bu duruma seyirci kalmaktadır.

İşin ilginç yanı ise, ilgili banka ile yapılan protokole "Ölüm hariç diğer herhangi bir sebeple kurumdan ayrılan personel, ayrıldığı tarih itibarı ile kalan promosyon tutarının kalan süre kadar kısmını bankaya iade etmekle sorumludur." şeklinde bir madde eklenmiştir. Bu durumda kurumdan emekli olan personelimiz, emekli olduğu tarihten itibaren kalan promosyon miktarını bankaya iade etmek zorunda kalacaklardır. Türk Eğitim-Sen bu maddeye neden ses çıkarmamıştır. İlgili sendika ne yapmaya çalışmaktadır? Bu durum çalışanlarda hoşnutsuzluk yarattığı gibi kuruma karşı da güven bunalımına sebebiyet vermektedir.

Eğitim Bir-Sen olarak bizim yetkili olduğumuz Anadolu Üniversitesinde böyle bir protokol maddesi bulunmadığı gibi, 15 Ocak 2020 tarihinde tüm çalışanlarımız promosyon ödemelerini almışlardır.

Eğitimciler Birliği Sendikası olarak, promosyon sözleşmesinde imzası olan tüm taraflara "Üniversite personelinin hakkı olan promosyon ödemelerinin bugün itibarı ile hesaplara yatırılması ve yukarıda bahsi geçen ilgili maddenin değiştirilmesi" hususlarında gereğinin yapılması çağrısında bulunuyoruz.

Abdurrahman YILDIRIM
Eğitim Bir-Sen Eskişehir 2 Nolu Şube BaşkanıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.